среда, 3 мая 2017 г.

У сквері Хмельницького побудують ще три фонтани

Із минулорічної осені в парку ім. Богдана Хмельницького не вщухає ремонт. Окрім нової бруківки, ліхтарів, містян здивують і новенькі тротуарні маршрути. Більше центральної доріжки, що вела до театру, не існує. Замість неї — цегляна сцена. Про це пише pik.cn.ua.

Чернігівці просять перенести святкування Дня міста на березень

Відповідна петиція з’явилася на сайті міської ради. Її автор Богдан Сурай пропонує змінити дату святкування Дня міста та перенести її на 27 березня — день, коли Чернігів у 1623 році отримав Магдебурзьке право.

3G — це доступно та вигідно

Уже рік як Київстар запустив у нашій області 3G-зв’язок і розробив спеціальні тарифи для мобільного Інтернету. Завдяки цьому смартфон перетворився на незамінний інструмент для роботи, навчання, спілкування та розваг.

«Гуманна діагностика», впроваджена в онкодиспансері, врятувала пацієнта від непотрібної операції

Новітня діагностична методика — відеоторакоскопія, так би мовити, «гуманна діагностика», яка нещодавно запроваджена торакальними хірургами в Чернігівському обласному онкодиспансері, дозволяє обстежувати легені крізь невеличкі розрізи, встановлювати точні діагнози, а часом і взагалі рятувати пацієнтів від скальпеля, як це сталося нещодавно з одним пацієнтом.

Уряд збирається залишити споживачам невикористані субсидії, але не в повному обсязі

26 квітня на засіданні уряду вирішено залишити громадянам субсидії, зекономлені в опалювальному сезоні 2016–2017 років. Більше того, після звернення громадян із заявою до органів соціального захисту із відповідною заявою в період від 1 липня до 1 вересня зекономлені гроші мають бути перераховані на банківський рахунок громадянина. Фактично це нібито є монетизацією пільг.

Субсидіантів стане менше, а платити доведеться більше

Зміни до порядку нарахування субсидій уряд ще не ухвалив, але кількість їх отримувачів, за розрахунками Мінсоцполітики, зменшиться із 7,5 мільйонів в опалювальному сезоні 2016–2017 років до 5 мільйонів у наступному. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив міністр Андрій Рева.

Народжена музика слів

В обласній бібліотеці імені М. Коцюбинського в рамках обласного конкурсу «Книга року» відбулася презентація книжки бахмацької поетеси Ольги Батьковської «Блукаюча рампа душі».

Кримінальна хроніка тижня


Як на дорозі «грати» за Правилами

20 березня за ініціативи Національної поліції України у Миколаєві стартував флешмоб, присвячений безпеці дорожнього руху. Головна мета акції — не просто привернути увагу до безпечної поведінки на дорозі, а й змінити ставлення громадськості до цього питання, сформувати культуру беззаперечного дотримання правил на дорозі.

В очікуванні пенсійної реформи

Останніми днями всі високопосадовці держави стверджують, що вже в травні Верховна Рада прийме новий пенсійний закон, від 1 жовтня будуть підвищені пенсії більшості пенсіонерів, а з 1 січня 2018 року пенсійна реформа набере чинності в повному обсязі. Причина такого поспіху — вимога Міжнародного валютного фонду ухвалити відповідні законодавчі акти якнайшвидше. Інакше чергових траншів допомоги не бачити.

Як «корочку» перетворити на знак якості

Для більшості пересічних українців подія, яка відбулася в Києві 20–21 квітня, пройшла непоміченою. Між тим у журналістській спільноті ХІV з’їзд Національної спілки журналістів України (НСЖУ) жваво обговорювали. Адже на з’їзді обирали нового голову спілки, і за посаду точилася справжня боротьба. Якій, до речі, передувало багатомісячне протистояння між людьми, наближеними до в.о. голови спілки Сергія Томіленка, та деякими секретарями спілки на чолі з відомим медіа-юристом Тетяною Котюжинською.

Чернігів 10 років із «Територією душі»

Олексій Іванок, художник із Києва
Мистецький фестиваль «Територія душі» народився у грудні 2007 року. Тоді вперше в музеї сучасного мистецтва «Пласт-Арт» його засновник Борис Дєдов об’єднав відомих майстрів із різних куточків світу й надав їм можливість представити свої роботи в сучасній художній галереї у древньому місті над Десною.

«Врятована спадщина» української Равенни

Михайло Грушевський порівнював наше місто з італійською Равенною — скарбницею візантійської архітектури. Дійсно, чернігівці мають повне право пишатися великою кількістю історичних та архітектурних пам’яток, які є надбанням не лише нашого міста, а й усієї Східної Європи.