четверг, 20 апреля 2017 г.

Їх не прогодувати: українці платять податки на мільйонні зарплати чиновників

11 квітня Верховна Рада відхилила в другому читанні проект закону «Про Конституційний Суд України». Насамперед, через закладені в законі величезні заробітні плати та інші пільги суддів. Хоча після першого читання автори законопроекту через загальне обурення зменшили посадові оклади, які тоді складали понад 400 тисяч гривень на місяць.

Кримінальна хроніка тижня


У перспективі — абонплата за електрику

13 квітня Верховна Рада майже конституційною більшістю ухвалила Закон України «Про ринок електроенергії». Цей закон не оприлюднений, і навіть депутати не змогли обговорити сотні правок, але відразу почалося його бурхливе обговорення політиками, експертами, у громадському середовищі. Мабуть, тому, що закон має суттєві протиріччя, а окремі його положення українці відчують не відразу й не одночасно.

Газівники продовжують знущатися з чернігівців

Уся Україна побачила наслідки незаконної діяльності ПАТ «Чернігівгаз» у репортажі Наталії Тягнирядно на телеканалі «112. Україна». Газівники відключили від газопостачання будинок на вул. Пирогова, 1, мешканці якого не давали встановлювати загальнобудинковий лічильник.

Покращення життя відбулося, але тільки на папері

Державна служба статистики повідомила, що індекс споживчих цін у березні склав 101,8%, а з початку року — 103,9%. Враховуючи, що на рік заплановано рівень у 8,1%, інфляція в першому кварталі перевищує прогнозну, але складається враження, що наведені держкомстатом дані не відповідають дійсності.

Нова зірка чернігівської важкої атлетики

Нещодавно завершився чемпіонат Європи з важкої атлетики, який проходив у Спліті (Хорватія).

Школи, дитсадки та медустанови знову підключили до тепла

Через різке зниження температури повітря влада вирішила повернути опалення до закладів освіти й медицини. Про це йшлося у вівторок на ранковій нараді в міській раді.