среда, 5 апреля 2017 г.

Cвіт, наповнений музикою

Третього квітня про свої досягнення звітувала музична школа № 2 імені Є.В. Богословського. Мов бджолиний вулик, гуділа концертна зала музичної школи № 1, де проходив звітний концерт.

Захистили право на існування

4 квітня Господарський суд Чернігівської області ухвалив рішення у справі Фонду держмайна України проти Навчально-методичного центру (НМЦ) профспілок щодо виселення останнього з власного приміщення. Суд повністю відмовив Фонду в задоволенні позовних вимог.

СТОП БРАКОНЬЄР!

Із 1 квітня почалась нерестова заборона на вилов риби та інших водних біоресурсів.

До уваги бажаючих служити в поліції

Від 31 березня до 9 квітня 2017 року за адресою: місто Чернігів, вулиця Шевченка, 116 А проходить набір кандидатів на службу в поліцію на зайняття вакантних посад (сержантського складу поліції) до підрозділів Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.

Історія порятунку воїна-визволителя в роки війни

До редакції «Відомостей» надійшов лист від Іллі Францовича Будзінського з міста Кам’янського (колишній Дніпродзержинськ), у якому він розповідає історію порятунку солдата в роки війни і просить надрукувати її з надією, що знайдуться люди, хто знав і чув про неї. Ми відгукнулися на прохання Іллі Францовича і друкуємо листа.

Куди в Чернігові можна здати непотрібні речі

Екоактивісти Чернігова «Еко місто» на своїй сторінці в соціальній мережі поділилися адресами, куди можна віддати речі, книги, меблі та інші предмети домашнього вжитку, які з тієї чи іншої причини стали непотрібні.

Славутич замахнувся на рекорд Гіннеса

Серед багатьох проектів акції Made in Slavutych, які були покликані вписати ім’я Славутича до Книги рекордів, перемогла ідея славутичця Іллі Макарова. Він запропонував рекорд під назвою «Славутич-режисер». А ідея полягає в тому, що жителі Славутича спробують подати найбільшу в історії заявку на візу до європейської країни.

Браконьєрів, які на Чернігівщині вбили родину лосів, не можуть притягнути до відповідальності

Двох браконьєрів, які в Ніжинському районі вбили родину лосів, знайшли. Ними виявилися жителі Києва, які є вихідцями з Ніжинського району. У той же час правоохоронці не можуть притягнути їх до відповідальності.

Кримінальна хроніка тижня


Опублікований список безкоштовних ліків, які з квітня можна отримати в аптеці

Із 1 квітня стартує урядова програма «Доступні ліки», за якою кожен українець може отримати безкоштовно (або з невеликою доплатою) ліки за трьома категоріями хвороб. Серед них — серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма і діабет другого типу.

У БПП пропонують заборонити українкам робити аборти

Переривання вагітності дозволятимуть лише у випадку загрози здоров’ю жінки, патології плоду або зачаття в результаті зґвалтування.

В Україні змінили правила для рецептів на ліки

МОЗ підкоригував правила виписування рецептів. Оприлюднено відповідний наказ відомства.

Кабмін ініціює скасування кримінальної відповідальності за несвоєчасне подання е-декларації

У Кабінеті Міністрів України планують розробити законопроект про скасування кримінальної відповідальності за несвоєчасне подання електронної декларації протягом 10 днів, а також готові перезавантажити склад Національного агентства з питань запобігання корупції. Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко на засіданні Кабміну.

Українські депутати блокують легалізацію ринку бурштину

Тільки збільшення кількості компаній, які працюють легально, покладе край незаконному видобутку бурштину в Україні, однак цей процес намагаються блокувати зацікавлені особи та деякі народні депутати, пише UBR.

У комітеті Ради узгодили скасування вихідного 2 травня

Парламентський комітет із питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував парламенту встановити 2 травня робочим днем.

КИЇВСТАР РОЗШИРЮЄ ПОКРИТТЯ 3G

Багато жителів нашого регіону вже користуються перевагами 3G від Київстар. Однак якщо рік тому нова мережа була доступна в обласному центрі та містах Чернігівщини, то сьогодні покриття впевнено крокує в «глибинку». Тільки за останній час зв’язок 3G прийшов у Турівку, Шабалинів, Куликівку, Лосинівку, Мости, Яблунівку, Загребелля та Миколаївку.

«Водоканал» закупив «дороговалютні» антивандальні люки

Ціна за один виріб без логотипу підприємства — понад 180 євро.

Із квітня документи про склад сім’ї можна буде отримати в декількох установах Чернігова

Із 3 квітня надання відомостей про склад сім'ї та/або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб буде здійснюватися:

ЖЕКи відзвітують перед мешканцями за зібрані кошти

На під’їздах усіх житлових будинків Чернігова, які обслуговуються комунальними ЖЕКами, протягом найближчих кількох днів з’являться оголошення з інформацією про те, скільки кожним із будинків зібрано коштів на поточний ремонт і які саме ремонтні роботи в межах цієї суми вже виконані, а які плануються на поточний рік.

У суботу в Чернігові буде велике прибирання

8 квітня в Чернігові відбудеться традиційний щорічний весняний суботник.

Чи буде газ дорожчати від 1 квітня?

Після заяви комерційного директора «Нафтогазу України» Юрія Вітренка  (до речі, сина «полум’яної революціонерки» Наталії Вітренко) про підвищення тарифів від 1 квітня на 40%, Володимир Гройсман запевнив, що уряд не дасть цього зробити. Адже населення дійшло до зубожіння, а на подальше збільшення обсягів виплати субсидій у держави нема коштів. Особливо після втрати українських підприємств, розташованих на тимчасово окупованій території Донбасу.