среда, 5 июля 2017 г.

На Чернігівщині живе найстарша жінка України

Найстарша жителька України Христина Аврамівна Нагорна
Першого липня мешканка с. Жадове Семенівського району Христина Аврамівна Нагорна відзначила свій 117-й День народження.

Голова Семенівської райдержадміністрації Сергій Деденко написав на своїй сторінці у Фейсбуці: «Вчора з сільським головою Жадового Сергієм Помазком привітали зі 117-річчям найстаршу жінку України Христину Аврамівну Нагорну. Побажали їй здоров'я та довгих років. Щось мені підказує, що Христина Аврамівна може бути найстаршою жінкою на планеті».

Поважний вік Христини Аврамівни був відзначений у «Книзі рекордів» — 17 березня 2017 року їй був вручений диплом «Книги рекордів України». Є про чернігівську довгожительку і стаття в українській Вікіпедії.
За розповіддю Христини Аврамівни, народилася вона на косовиці. «Коли було п'ять років, померла мати, тож росла з батьком та мачухою. Пропрацювала понад 30 років у колгоспі біля коней, свиней, курей, двадцять років — біля корів. Неграмотна і розписуватися не вмію, бо до школи не віддавали». Але рахувати вміє.

Баба Христя була відомою не тільки в районі, а й за його межами — знімала ляк, пристріт, лікувала болячки, а ще ворожила на картах.

У сто років ще тримала корову, а в 110 років оброблювала город, розводила кролів, птицю.
Любила шити і плести, але тепер здоров'я очей не дає їй займатися улюбленим заняттям — майже не бачить.

Чотири рази була заміжньою, проте свого прізвища не змінювала. Від першого шлюбу народилася дочка Галя (померла у 2000-му). Було в баби Христини четверо онуків, дванадцять правнуків. Правнуки живуть тут же, в Жадовому, але родичі між собою вже не спілкуються, повідомляє Вікіпедія.


Фото зі сторінки Семенівської райдержадміністрації у Фейсбуці 

Комментариев нет:

Отправить комментарий