среда, 12 июля 2017 г.

У Чернігові підрахували безпритульних собак

904 тварини. Саме стільки чотирилапих безхатьків нарахували волонтери 1 і 2 липня. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомила чернігівська зоозахисниця Тетяна Діденко з посиланням на Громадське CN.

Ініціатором створення такої статистики стала зоозахисна громадська організація «Крок до тварин» за підтримки Animal-id.info UA. Чернігів став 15-м містом в Україні, де реалізований цей проект. Як зазначають зооволонтери, 20% порахованих безпритульних тварин — це колишні хатні улюбленці, які за якихось обставин опинилися на вулиці. Відбувається здичавіння, собаки відвойовують собі територію, навчаються здобувати їжу й часто втрачають довіру до людей. І це може бути небезпечним.


Вихід зоозахисники вбачають не тільки в стерилізації чотирилапих безхатьків, а й у підвищенні відповідальності власників тварин. Наголошують: рухатися треба за схемою «підрахунок та реєстрація». Лише після внесення тварини до єдиного реєстру можна буде виявити її господаря та притягнути до відповідальності, а потім братися до роботи з безпритульними.

Проте варто зазначити, що в законах ідеться лише про жорстоке поводження із тваринами, дії, які призводять до травмувань або страждань. А про факти «відчуження» (тобто якщо власник залишає улюбленця напризволяще) не йдеться. Не прописано це й у КУпАП.

До речі, у 2011 році міська рада ухвалила Правила утримання собак та котів у м. Чернігові. Документ досить суворо регламентує порядок заведення та утримання хатніх улюбленців, зокрема деталізує процес реєстрації. Однак далі ухвалення рішення справа не пішла. Наразі в Чернігові немає прямого виконавця цих робіт: ветеринарні установи та ЖКХ за це не беруться, волонтери не зможуть охопити такий обсяг робіт. Надії покладають на пункт тимчасової перетримки тварин. Теоретично на його базі можна буде створити відповідний реєстраційний центр.

Власники тварин, які дійсно зацікавлені в тому, аби поставити тварину на облік, можуть вдатися до чіпування. Дані про чотирилапих потім вводять до єдиної бази чіпованих тварин України «TRACER», яка в свою чергу інтегрована в міжнародну. Щоправда, виникає питання із наявністю сканерів, які б опрацьовували чіп тварини для подальшого встановлення власника. Але це окремий аспект проблеми. У Чернігові процедура коштує 280 грн.

Фото: Юрій ПАВЛЕНКО


Комментариев нет:

Отправить комментарий