среда, 12 июля 2017 г.

Обласний онкодиспансер готується до встановлення лінійного прискорювача

5 липня керівництво області та міста за участі народних депутатів від Чернігівщини урочисто заклали капсулу на місці будівництва корпусу для лінійного прискорювача. Будівельні роботи вже розпочато.

Потребу встановлення лінійного прискорювача в обласному онкологічному диспансері можна вважати нагальною. Близько 60% пацієнтів зі злоякісними пухлинами потребують променевої терапії. Її здійснюють за допомогою двох приладів: РОКУС-М та АГАТ-Р1. Вони працюють понаднормово: за одну зміну проводиться 37 сеансів променевої терапії, усього змін три. Крім того, для роботи приладів необхідні джерела гамма-терапевтичних апаратів. Термін використання їх — 5 років, котрі вже спливають. Вартість джерела складає 8,5 млн грн, єдиним виробником є Російська Федерація. Але навіть після завершення експлуатації виникає особливо важливе питання захоронення: відпрацьоване обладнання є носієм потужного радіовипромінювання й лишається потенційно небезпечним.

Натомість лінійний прискорювач не містить радіоактивних елементів та самостійно генерує випромінювання. За його допомогою можливо максимально убезпечити пацієнтів від зайвого впливу: доза випромінювання може бути збільшена цілеспрямовано на область пухлини, тим самим вона мінімізується на прилеглих здорових тканинах. Хворий отримує лікування, що зведе до мінімуму вірогідність інфекційних та променевих ускладнень. При цьому ефект буде кращий, а курс реабілітації скоротиться.

Однак обладнання дороге й потребує створення спеціального приміщення. Орієнтовна ціна прискорювача — близько 100 млн грн, а витрати на будівництво оцінюють приблизно у 15—17 млн. Кошти збирають усією областю: крім сприяння Державного фонду регіонального розвитку в сумі 40 млн грн, є відрахування з обласного бюджету в розмірі 17 млн та з міського — 10 млн. Перераховують гроші і райони та громади відповідно до своїх фінансових можливостей.

До речі:


2500 пацієнтів на рік отримують променеву терапію.

1900 із них потребують дистанційного гамма-терапевтичного лікування.

17 лінійних прискорювачів працюють в Україні. Хоча, відповідно до рекомендацій ВООЗ, має бути один на 300 тисяч населення.

Діна ВОНГ

Комментариев нет:

Отправить комментарий