четверг, 6 июля 2017 г.

Є наміри зробити житло дорожчим

На під’їздах багатоквартирних будинків Чернігова з’явилися повідомлення комунальних підприємств, які надають послуги з утримання будинків і прибудинкових територій, про намір збільшити тарифи на ці послуги. Два тижні на подання пропозицій — і виконком затвердить тарифи, які в середньому на 40% перевищують чинні. А якщо пригадати, що в травні 2016 року тарифи вже збільшилися в 1,8–2,2 разу, то незабаром чернігівцям доведеться платити втричі більше, ніж навесні 2016 року.

Чим обґрунтовують комунальники своє бажання отримати з громадян більше?
Збільшенням прожиткового мінімуму до 1684 грн, мінімальної зарплати до 3200 грн, вартості електроенергії від 90 коп. до 1,68 грн за кВт-год. Та подорожчанням паливо-мастильних матеріалів, спецодягу, інструментів тощо.

Точно таке ж обґрунтування було й рік тому, тільки цифри інші. Однак рентабельність у тариф тоді закладалась 1%, зараз — 5%. Але хіба при цьому покращилася якість надання послуг? Чи збільшився їх перелік?

Ні, перелік суттєво зменшився. Навіть порівняно з 2006 роком, коли обслуговування 1 м2 коштувало 19 (!) копійок, а в будинках із ліфтами — 23 копійки. Тепер у 20 разів більше. Але тоді сантехнік усував усі неполадки в будинкових системах і квартирах, тепер може перекрити постачання води в разі аварії. І усунути може, але за окрему плату. А тоді все покривав тариф. Хоча й тепер у тарифі нібито закладено обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого та холодного водопостачання, водовідведення, опалення тощо. Але це на папері. А в реаліях кран ніхто не замінить, не усуне протікання зливного бачка тощо.

Обвинувачувати в усіх гріхах житлові організації було б несправедливо. 3200 — це винахід нашого Прем’єра та деяких депутатів-популістів. Інфляції не буде, навпаки — зросте купівельна спроможність, що дасть поштовх економіці. Це слова Гройсмана.

Інфляція, на жаль, є, і вона прискорюється. Щотижня дорожчає м’ясо, не дешевшає «молочка», овочі (молода картопля, капуста, морква) дорожчі, ніж рік тому, у 5 разів. Хто за це відповість?
Підвищили мінімалку 3,5 мільйона людей, а вдарило по 12,2 млн пенсіонерів і по тих працівниках, хто не потрапив під підвищення. Та й ті, хто потрапив, не отримують 3200, бо саме в ЖЕКах зменшили тривалість робочого дня на одну годину, примушують відпочивати за власний рахунок, а двірникам дали додаткову норму. У дворі, де мешкає автор, двірнику до двох будинків для прибирання додали третій.

Звідки нарахували підвищення тарифів на 40%? Хто може це перевірити? Адже громадських слухань, як 10 років тому, нема, із громадськими організаціями ніхто не рахується. Складається враження, що в нашому місті відбувається змагання, хто більше підвищить тарифи. У травні у лідери вийшов водоканал, а тепер житловики його наздогнали. На жаль, міський голова Владислав Атрошенко виконує роль спостерігача, а не захисника інтересів містян.

А тепер згадайте осінь 2015 року, коли він балотувався в мери. Тоді Атрошенко обіцяв «серйозно переглянути механізм формування тарифів на тепло, воду та послуги ЖКГ». А після прибрання корупційної складової — знизити тарифи на опалення на 20–30%. Тоді 1 гігакалорія в «Теплокомуненерго» коштувала 738,02 грн, тепер — 1350,81 грн; опалення 1 м2 за нормою тоді — 18,52 грн, тепер — 33,88 грн. Де обіцяні нові робочі місця для молоді, де відновлення старих? Тоді на «ЧеЗаРі» ще було 800 працівників, тепер нема і 200. Продовжують «спускати» бюджетні мільйони у Стрижень, до них додалися десятки мільйонів на фонтани та «Дороги життя». За все це платять чернігівці в рази більше, ніж півтора року тому.

Кандидат у мери обіцяв новий час. Він настав, але нема обіцяних нових можливостей для Чернігова. Ні освітлених вулиць. Ні справедливих тарифів. Ні якісного громадського транспорту. Ні створення робочих місць і розвитку економіки.

Петро ЛАВРОВ

Комментариев нет:

Отправить комментарий