среда, 21 июня 2017 г.

Йога — це філософія життя

Міський парк культури в неділю, 16 червня, нагадував одну з провінцій Індії. Багато молодих людей у незвичному для пересічного українця вбранні демонстрували своє вміння володіти тілом, емоціями, гармонією душі.

Прихильники йоги цього дня відзначали Міжнародний день йоги, який проходив за ініціативою Посольства Індії в Україні та за підтримки управління культури та туризму Чернігівської міськради. Такий захід проходить у нашому місті вже другий рік поспіль, і прихильників саме цього напрямку здорового способу життя стає все більше. Вони переконані, що йога — це не лише красиве й здорове тіло, а ще й гармонія особистості, визволення від стресів та проблем і в цілому — це філософія життя.

Приємно було спостерігати велику кількість молодих хлопців та дівчат, які із задоволенням не лише виконували складні вправи, а й переконували всіх, що кожен здатний зробити те ж саме. Вправи дійсно непрості, і, щоб ними оволодіти, треба мати, перш за все, велике бажання.

Професійні інструктори проводили практики з різних видів йоги — від становлення дихання до вправ для шиї, хребта, ніг тощо. Вони зазначали, що люди приходять на заняття йогою спочатку для вирішення своїх проблем — схуднути, привести в порядок тіло, вийти з депресії. Спочатку все сприймається досить поверхово, але чим глибше занурюєшся в йогу, тим більше розумієш, що це не просто гімнастика, а щось значно глибше. Людина намагається зрозуміти себе, ставить перед собою нові завдання та успішно їх вирішує.

Інструктори наполегливо рекомендували займатися йогою під наглядом професіоналів, бо йога може не лише допомогти, а й нашкодити, якщо нею займатися абияк. Зараз відкрито багато шкіл йоги, усі вони спрямовані на зміцнення здоров’я, але кожна має свої методологічні відмінності.

Марта ЄЛІСЄЄВА
Фото Івана КАЛИТИ


Комментариев нет:

Отправить комментарий