среда, 21 июня 2017 г.

У Чернігові над Стрижнем хочуть встановити пам’ятник святим Михайлу і Федору

Із пропозицією щодо встановлення скульптурної композиції до Владислава Атрошенка звернулася ініціативна група чернігівців.

Бронзовий пам’ятник, кошти на який збиратимуть церква та громадськість, хочуть встановити на березі річки Стрижень, поблизу храму святих Михайла і Федора. Місто ж просили надати місце та підготовити майданчик і основу для встановлення скульптур.

Автор пам’ятника — відомий архітектор Геннадій Єршов, це була його дипломна робота, приурочена до 750-річчя відомої події в Орді, розповів Олексій Єршов, батько Геннадія.
Геннадій тоді виготовив форми та гіпсові фігури власним коштом (форми, до речі, збереглися). Тоді ж ці фігури, тоновані під бронзу, були виставлені в храмі святих Михайла і Федора. Українська академія мистецтв рекомендувала цю роботу місту, і про встановлення пам’ятника чимало говорили, але тоді це чомусь застопорилося.

Мер міста запевнив, що готовий піти назустріч і врахує розташування цього об’єкта при проектуванні зеленої зони над Стрижнем, а також зробить майданчик з основою під пам’ятник.
Ідею встановлення пам’ятника святим Михайлу і Федору підтримала на своєму засіданні й міська архітектурно-містобудівна рада.

Комментариев нет:

Отправить комментарий