четверг, 1 июня 2017 г.

Мультики — справа серйозна

Привернути увагу суспільства та влади до захисту прав людини можна по-різному. Громадська організація «Центр взаємодії» в партнерстві з навчально-реабілітаційним центром № 1 м. Чернігова в рамках проекту «Студія соціальної анімації «Територія права», що адмініструється ГО «Март» за фінансової підтримки Європейського Союзу, вирішили зробити це дотепно і зрозуміло кожному. Вони разом із творчою молоддю реабілітаційного центру зробили невеличкі анімаційні ролики на правову тематику. А також ініціюють їхнє розповсюдження серед громадськості.

Учні реабілітаційного центру активно долучилися до проекту і стали його співавторами. Можна сказати головними діючими особами. Саме вони протягом трьох місяців навчалися мистецтву анімації, їздили до Дніпра, переймали досвід. І ось, нарешті, власними руками створили перші повчальні мультики на правову тематику. Все вдалося!

За допомогою пластиліну вони виліплювали героїв, декорації, маленькі оздоблювальні дрібнички. Не все спочатку виходило, але якщо дуже захотіти — все обов’язково вийде. Справа так захопила дітей, що вони за короткий термін виготовили кілька анімаційних роликів, які продемонстрували широкому загалу на прес-конференції 23 травня.

Відверто скажу, діти мене здивували. Їм вдалося за допомогою своїх наставників зробити цікавий анімаційний продукт, який може конкурувати зі справжніми професіональними анімаційними студіями. Може, ці чудові мультики й привернуть увагу суспільства до прав тих, хто має вади, але більше нічим не відрізняється від інших.

Саме таку мету і має проект «Студія соціальної анімації «Територія права» — залучити молодь з особливими потребами до відстоювання своїх прав, участь їх у громадському житті, сприяння їхній активній життєвій позиції.  

Конституція України визначає життя людини, її здоров’я, честь, гідність, недоторканність та безпеку найвищою соціальною цінністю, а утвердження прав та свобод людини є головним обов’язком держави. І не має різниці, якого віку ця людина, має вона особливості чи ні. Та держава не завжди дбайливо ставиться до людей з особливими потребами, а інколи й взагалі їх не помічає.

«Нічого не робіть для нас без нас» — це девіз спільноти людей, які трохи не схожі на інших, але живуть поруч із нами і теж хочуть бути щасливими та реалізованими.

Учні навчально-реабілітаційного центру № 1 відчули, що їхня праця необхідна, вони можуть зробити щось корисне не лише для себе. Чудово, що є проект, що залучає до співпраці молодь, яка обов’язково повинна повірити у свої сили і стати учасником позитивних змін у власному житті та в житті свого соціального оточення. Особливо це актуально для дітей та молоді з проблемами слуху.

Марта ЄЛІСЄЄВА 

Комментариев нет:

Отправить комментарий