среда, 7 июня 2017 г.

Творчість — це спокій та гармонія

Галина Близнюк створює маленькі шедеври — глиняні іграшки. Від них просто неможливо відірвати погляд — яскраві, колоритні, неповторні. Кожна лялька-статуетка має свій характер, свою ідентичність. Вони наче живі. І здається, що через мить стануть вашими співрозмовниками.

Створити таку красу може тільки людина, у душі якої панують спокій та гармонія. Галина Близнюк вважає себе щасливою, бо Господь одного разу подарував їй можливість творити, і відтоді вона створює красу. Хіба то не щастя?

Так сталося, що життєві обставини примусили жінку, яка мала дві вищі освіти, покинути роботу. Хвора дитина потребувала постійного догляду. Були хвилини відчаю, втоми, безнадії. Але пані Галина шукала шляхи, як допомогти хворому сину і собі теж.

У реабілітаційному центрі «Відродження» вона познайомилася з людьми, які відчули її біль і стали добрими друзями. Саме там Галина вперше потрапила на сеанси глинотерапії, які допомагають долати вади дітям із ДЦП. Разом із сином спробувала ліпити. Викладач Людмила Сергійко допомогла зробити перші кроки і, побачивши, що її учениця здібна, всіляко стала підтримувати жінку в її творчості.

Пані Галині хотілося зробити щось своє, несхоже на інше. Вона згадала іграшки, які бачила у бабусі, і вирішила спробувати зліпити щось подібне. Перші ляльки були трохи незграбними. Не вистачало знань з технології обробки глини. На власних помилках вивчала технологічний процес — ліпила, сушила, витримувала, обробляла, загартовувала, розфарбовувала. Виготовлення глиняних виробів — справа непроста і витратна. Одна лялька ліпиться від 3 до 6 годин, а її треба ще довести до довершеного вигляду, і це інколи займає багато часу. Так, на створення однієї ляльки йде від 20 до 30 годин.

Образ майбутньої статуетки народжується спочатку в голові, майстриня не робить попередніх ескізів. Зрозуміло, що в ході роботи щось змінюється, додаються елементи оздоблення, костюма тощо. Спочатку пані Галина створювала лише жіночі образи. Вона взагалі вважає, що майже все в нашому житті залежить від жінки. Тому і в її колекції образів жінка — на почесному першому місті — берегиня, господиня, мати. Жінка з пирогами та подушками, у вишиванці та простому вбранні.

Потім майстриня вирішила, що жінці без чоловіка нікуди не дітися, і стала створювати чоловічі образи. Не відразу вони в неї вийшли, але поступово і цю проблему вона подолала. Зараз пані Галина створює цілі фольклорні композиції за участю улюблених образів — Наталка-Полтавка, Солоха, Мавка, козаки. Її часто можна побачити в бібліотеці імені Короленка, де вона вивчає побут та костюми різних регіонів України. І з’являються в її колекції образи мешканців Полтавської, Чернігівської, Черкаської та інших областей нашої країни.


У творчому доробку майстрині вже майже 70 образів. І хоча робота дуже копітка, й одна лялька не схожа на іншу, деякі з них пані Галину просять повторити. Більшість робіт вже давно роз’їхалися в різні куточки нашої країни та далеко за її межі. Майстриня не шкодує, що роботи переходять до інших рук, адже впевнена: її ляльки несуть радість людям. Одна з таких ляльок сподобалася і дружині нашого президента, тож зараз вона прикрашає президентську оселю. Якщо комусь потрібен ексклюзивний подарунок, то ляльки Галини Близнюк підходять для цього якнайкраще.


Марта ЄЛІСЄЄВА

Комментариев нет:

Отправить комментарий