суббота, 24 июня 2017 г.

«Облтеплокомуненерго» намагається нагріти споживачів і влітку

Днями чернігівці отримали квитанції на сплату за послуги з теплопостачання у травні. Вони шокували частину споживачів — отримувачів субсидій, у будинках яких встановлені загальнобудинкові прилади обліку тепла.

Щодо КЕП «Чернігівська ТЕЦ» питань нема, а от ПАТ «Облтеплокомуненерго» у квитанціях рекомендує до сплати залишок від зекономлених субсидій. Причому чим більше споживач зекономив за рахунок утеплення будівель та регулювання подачі тепла в будинок, тим більше йому пропонують сплатити.

Коротко нагадаю історію цього питання. У листопаді Кабмін видав постанову «Про спрощення порядку надання населенню субсидій на оплату житлово-комунальних послуг», яка передбачала, що зекономлені в кожному місяці субсидії зараховуються на особовий рахунок споживача і мають бути враховані в наступних платежах. Ця постанова сприяла зацікавленості споживачів в економії, і вони сподівалися, що кошти, закумульовані на особовому рахунку, можна буде використати і в наступному опалювальному сезоні. І протягом зими жодних питань не виникало.

Кожного місяця стан платежів відображався у квитанціях. Але після закінчення опалювального сезону Кабмін ухвалив постанову № 300 від 26 квітня 2017 р., у якій вирішив залишити споживачам лише вартість зекономлених 100 м3 газу і 150 кВт.год електроенергії, які використовувалися лише для опалення, і до того ж ці гроші виплатять у готівковій формі. Зекономлені субсидії на централізоване опалення мають бути повністю повернені до бюджету.
Субсидії призначались громадянам, але отримували їх теплопостачальники, зокрема «Облтеплокомуненерго». І саме вони мають повертати їх до бюджету.

Та чомусь не в усіх квитанціях споживачів дотримані вимоги урядових постанов. Деяким громадянам пропонується заплатити теплопостачальникам за невикористану субсидію саме зекономлену суму, хоча ці кошти акумулювались на особовому рахунку, а самі громадяни не бачили їх в очі. Дивно й те, що навіть в одному з під’їздів одним мешканцям усе розраховано правильно і повідомляється сума, яку ОТКЕ повертає до бюджету (із точністю до копійки), а іншим пропонується повернути понад 3 тис. грн невикористаної субсидії. Що це — ефект некваліфікованого виконавця чи вказівка керівництва? В останнє не хочеться вірити, але те, що постраждалі зверталися до відповідного департаменту ОДА та до міського голови, викликає підозру. Мабуть, сьогодні грошей на особових рахунках громадян не залишилось, бо тепловики використали їх на закупівлю газу та розрахунок за електроенергію, а державний бюджет має борги по субсидіях постачальникам послуг близько 15 млрд грн. Щоправда, заступник міністра фінансів Сергій Марченко обіцяє борги повернути. Утім це не дає теплопостачальникам права порушувати норми постанов КМУ № 300 та № 534 і перекладати свої проблеми на споживачів. Це небезпечна гра з Кримінальним кодексом.

Хочеться вірити, що це помилки окремих виконавців. Але коли Володимир С., мешканець вул. Космонавтів, звернувся до абонслужби «Облтеплокомуненерго», йому відповіли: «А що ви хочете? Ви ж не використали субсидію — поверніть». Ніби чоловік отримав зайві гроші та не хоче їх повертати. Між іншим, 2056 грн.

Однак кожен споживач може без проблем вирахувати свою економію і вимагати від теплопостачальників виконання закону.

Наведемо приклад Світлани К., мешканки вул. Всіхсвятської.


жовтень
листопад
грудень
січень
лютий
березень
Розмір субсидії
540,00
1040,00
1040,00
1040,00
1040,00
1040,00
Нараховано за показаннями лічильника
330,00
715,00
875,00
1020,00
1115,00
680,00
Баланс
-210,00
-325,00
-165,00
-20,00
+75,00
-360,00

За опалювальний сезон було нараховано 5740 грн субсидії, а нарахування тепла склало 4735 грн. Тобто на особовому рахунку залишилося 1005 грн економії, і «Теплокомуненерго» повинно перерахувати їх до бюджету. Радимо всім абонентам перевірити свої нарахування і платити за такою схемою.


На жаль, наступного опалювального сезону на нас чекають нові випробування. Соціальна норма на опалення 1 м2 зменшена на 27%, тож навряд чи можна буде щось зекономити.

Василь ГЕРАСИМУХА

Комментариев нет:

Отправить комментарий