четверг, 1 июня 2017 г.

Розслідування побиття школярки не порушує розумні строки його проведення

Про це заявив Сергій Розинка, керівник Чернігівської місцевої прокуратури. За його словами, у ході слідства вже встановлено повну картину подій, допитано свідків, проаналізовано всі можливі відеозаписи з місця інциденту. Повідомлення про підозру наразі отримало п’ять дівчат (із них чотири неповнолітні).

Крім того, слідчі встановили, що до побиття причетна особа, яка не досягла віку кримінальної відповідальності. Щодо неї готують клопотання до суду про застосування примусових заходів виховного характеру.

Умови проживання та виховання решти дівчат були проаналізовані. Наразі складені протоколи про адміністративне порушення, пов’язане з неналежним виконанням батьками обов’язків по вихованню дітей.

Представники прокуратури також надіслали відповідні листи до органів місцевого самоврядування з метою ініціювання службових перевірок у закладах освіти, де навчалися фігуранти справи.

У ході досудового розслідування слідчі перевіряли версії подій підозрюваних, свідків і потерпілої. Для цього, за словами очільника місцевої прокуратури, були вилучені відеозаписи з мобільних телефонів підлітків, присутніх під час інциденту. Також аналізувалися матеріали з камер спостереження поблизу місця подій. Цікаво, що муніципальна камера, встановлена в рамках програми «Безпечне місто», яка могла б підтвердити версію потерпілої, того дня, за відповідними паперами, не працювала.

Сергій Розинка також озвучив один із мотивів злочину — самоутвердження в підлітковому середовищі шляхом приниження та побиття інших.

Наразі кримінальне провадження (яке об’єднує три факти побиття) відкрите за частиною 2 статті 296 КК «Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, вчинене групою осіб». Якщо фігурантів скандального відео визнають винними, їм загрожує 5 років обмеження волі або 4 роки позбавлення волі. До слова, після оприлюднення відео справу класифікували за частиною 1 статті 125 КК «Умисне легке ушкодження». За таких умов підозрювані могли відбутися штрафом, громадськими або виправними роботами. Потім, після ознайомлення з деталями інциденту, справу було перекваліфіковано за більш тяжкою статтею. Цілком можливо, що на це вплинув суспільний резонанс після висвітлення інциденту в мережі та ЗМІ. До речі, як після подання заяви до поліції, так і досі на родину потерпілої здійснюється тиск. Як зазначає дівчина, вона отримує повідомлення, де від неї вимагають відмовитися від обвинувачення.

Як повідомив Сергій Розинка, усі права неповнолітніх підозрюваних дотримані. Досудове розслідування триває.


Справа про побиття школярки у цифрах:


5 осіб отримали повідомлення про підозру;

5 судово-медичних експертиз призначено;

39 свідків допитано;

31 упізнання особи відбулося;

20 слідчих експериментів проведено.

Діна ВОНГ

Комментариев нет:

Отправить комментарий