четверг, 1 июня 2017 г.

Вперше в історії «Десна» — у вищій лізі!

27 травня чернігівська «Десна» досягла найвищого успіху у своїй 57-річній історії.

Після нічиєї з київською «Оболонь-Бровар» чернігівці достроково забезпечили собі друге місце в першій лізі українського футболу і в наступному сезоні вперше виступатимуть у прем’єр-лізі.

Перед 33-м туром чернігівці випереджали рівненський «Верес» на 6 очок і задавалось, що залишилось нескладне завдання – у двох матчах набрати одне очко. Але в останньому турі «Десну» чекав достроковий переможець вищої ліги «Іллічівець» з Маріуполя ,і відкладати здобуття необхідного очка на останній тур було ризиковано. Тому чернігівці налаштувалися на гру з київськими «пивоварами» дуже серйозно. Тим більше, що гра, яка мала відбутися в Чернігові, через затяжний ремонт на стадіоні ім. Гагаріна проходила в столиці саме на полі «Оболоні».

У першому таймі гра була впертою, і хоча «Десна» краще контролювала м’яч, гольових моментів біля воріт киян майже не виникало. І лише на 43-й хвилині чернігівець Олександр Волков, сам на сам з воротарем, чудовим пасом вивів Іллю Коваленка, який із гострого кута відкрив рахунок.

Здавалося, справа зроблена. Але відразу після перерви кияни зрівняли рахунок і на деякий час захопили ініціативу. Втім, деснянці вирівняли гру і почали шукати ключі до воріт «пивоварів».
На правому фланзі активним був Реваз Арвеладзе, і після його чергового проходу Євген Чепурненко з близької відстані наніс чудовий удар. Воротар побачив м’яча вже у воротах — 2:1. Час спливав, і в тому, що «Десна» виконає своє завдання, ніхто не сумнівався. Але за 7 хвилин до закінчення основного часу захисники чернігівців не впоралися з киянином Дмитром Скакуном, який зльоту вразив ворота Костянтина Махновського. Але далі деснянці грали більш обережно, і небезпечних моментів біля своїх воріт більше не дозволяли.

Потім був фінальний свисток, який ознаменував історичну подію. Деснянців привітали чернігівські вболівальники, яких приїхало на матч майже три сотні. А свою перемогу гравці «Десни» відзначили символічно — просто викупавши один одного, тренерів, масажистів і керівників клубу в шампанському, якого для цієї справи було заготовлено аж два ящики.
А вже після гри з’ясувалося, що «Верес» удома зіграв унічию з черкаським «Дніпром», тож чернігівцям у підсумку здобуте очко виявилося не потрібним.

Гра «Десни» у вищій лізі потребуватиме посилення складу команди, особливо захисту. Втім, головний тренер «Десни» Олександр Рябоконь свою справу знає, вміє поставити гру, і йому лише потрібна допомога як керівництва клубу, так і можновладців міста й області. Адже гра у вищій лізі весь час на виїзді потребує чималих коштів. Це «по карману» хіба що донецькому «Шахтарю». У власників «Десни» таких фінансових ресурсів немає.

А поки в Чернігові свято. Здійснилася мрія Віктора Банникова, Олега Кузнецова, Андрія Ярмоленка — всіх чернігівських футболістів і вболівальників.