среда, 21 июня 2017 г.

Чернігівщина під поліцейським відеонаглядом

На території області вже встановлено 161 камеру відеоспостереження в рамках проекту «Мережа безпеки». До кінця року їх планується встановити 400. Охоплення цілої області — це особливість нашого регіону. Поліцейські Головного управління в реальному часі можуть відслідковувати ситуацію в різних точках Чернігівщини одночасно. В інших куточках країни відеокамери встановлені лише в містах без координації з іншими населеними пунктами.

Прилади дороговартісні, зате відрізняються високою якістю зображення незалежно від часу. Крім того, 60 камер мають функцію розпізнавання номера. Є також прилади, які можуть обертатися на 360 градусів. Вони встановлені в місцях проведення масових заходів. Під обов’язковим контролем опинилися в’їзди/виїзди з міста.

У випадку виявлення розшукуваного автомобіля на екрани координаційного центру виводиться інформація про транспортний засіб, причину розшуку, місцезнаходження. При цьому система сигналізує про це сама. У подальшому планують вдосконалити модулі. Зокрема стане можливим розпізнавати обличчя, реагувати на пожежі, а також на пошкодження території, що охороняється (ідеться про насадження, наприклад). У перспективі — реакція на ДТП, хоча цей механізм потребує законодавчого обґрунтування. До слова, модулі прописані самими поліцейськими у співпраці з цивільними спеціалістами.

Камери синхронізуватимуться з планшетами патрульних. У подальшому буде зв’язок із базами даних Національної поліції України.

Доступ до відео з камер мають виключно уповноважені працівники поліції. При цьому працює система контролю, яка фіксує кожен крок, тож це унеможливлює нецільове використання. Відеоінформація може надаватися лише за ухвали суду. Матеріали зберігаються два місяці, потім переводяться в архів.

У тестовому режимі система «Мережа безпеки» функціонує півтора місяця. За цей час уже вдалося розкрити крадіжку, ДТП, угон авто та виявлення машини, яка перебуває у міжнародному розшуку.

На подальшу реалізацію проекту виділено 6 млн гривень із місцевих бюджетів, передбачається надходження ще 3,5 млн. Наразі на систему вже витрачено 9 млн.
Діна ВОНГ

Комментариев нет:

Отправить комментарий