среда, 21 июня 2017 г.

Пенсіонери потрапили під постанову

До редакції «Відомостей» та до міського управління Пенсійного фонду звертаються чернігівці, які просять допомогти отримати роз’яснення, чому їм не доплачують до пенсії деякі надбавки, на які вони мають право відповідно до закону.

Наприклад, під час останніх підвищень розміру мінімальної пенсії не було збільшено розмір надбавок до пенсій відповідно до Закону «Про особливі заслуги перед Україною», за відпрацьований понаднормативний стаж та інших, розмір яких прив’язаний до прожиткового мінімуму громадян, які втратили працездатність.

Зокрема, нам зателефонували непрацюючі пенсіонери, чернігівці Євген О. та Василь Н. Треба підкреслити, саме непрацюючі.

Як повідомили в місцевому відділенні ПФУ, саме непрацюючим пенсіонерам у 2014 році здійснювалася індексація пенсій у зв’язку з інфляцією. Індексація здійснювалась у відповідності до Постанови Кабміну № 1078 від 17.07.2003 року «Про затвердження порядку індексації грошових доходів населення». І в п. 1 ст. 42 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачена індексація пенсій відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення. Але, по-перше, вимоги постанови № 1073 виконуються не завжди, і 2014 рік був у цьому сенсі винятком.

По-друге, порядок проведення індексацій передбачає певні обмеження для збільшення грошових доходів пенсіонерів при подальшому збільшенні розміру пенсій або надбавок до них. Зокрема, ці підвищення та надбавки не виплачуються, поки підвищення доходу не перевищує суму індексації.

У даному випадку так і є, бо надбавка до пенсії деяких категорій пенсіонерів, точніше, збільшення її розміру, досі не перевищує суму індексації, яка склалась у 2014 році. І навряд чи до осучаснення пенсій це зміниться.

Більше того, постає питання: чи залишаться існуючі надбавки в реформованому законі взагалі? Деякі однозначно зникнуть.

Михайло БІЛЕНЬКИЙ

Комментариев нет:

Отправить комментарий