среда, 7 июня 2017 г.

Корупціонери від футболу не дають «Десні» грати у прем’є-лізі

Недовго раділи чернігівці з приводу історичного успіху «Десни», яка вперше у своїй історії в чесній боротьбі завоювала право грати у прем’єр-лізі. Видно, це не входило до розрахунків керівників української професіональної футбольної ліги, які хотіли, щоб там грав рівненський «Верес».

І вони, всупереч регламенту змагань, навіть не чекаючи останнього туру, на своєму засіданні «одночасно» видали «Вересу» атестат, який дає йому право грати у «вишці». Хоча «Верес» за всіма показниками опинився позаду чернігівців.

Причому, щоб «заграти» злочинне рішення, відразу і затвердили календар наступного чемпіонату України, хоча до його початку ще два місяці, і минулого року все це відбувалося буквально напередодні чемпіонату.

Ці ганебні рішення суперечать усім вимогам ФІФА та УЕФА, згідно з якими результати футбольних змагань визначаються лише за спортивним принципом. До національних федерацій, які порушують ці вимоги, застосовуються санкції, у першу чергу фінансові, та відсторонення клубів від участі у змаганнях ліги чемпіонів та ліги Європи.

Історія, мабуть, не пам’ятає такого зухвалого порушення футбольного кодексу, яке вчинила ПФЛ. Про скандал в українському футболі в Європі вже відомо, зокрема, 3 червня про це повідомило білоруське телебачення. Був в історії нашого футболу випадок, коли алчевська «Сталь» сама відмовилася від участі у вищій лізі через фінансові труднощі, але щоб за якусь команду вирішували «дядьки» з Федерації футболу та ПФЛ? Хоча дійсно, у «Десни» є проблеми з інфраструктурою, але повним ходом йде реконструкція стадіону ім. Гагаріна, і до початку чемпіонату він має бути готовим. Та й серед діючих команд вищої ліги стан футбольного господарства не краще, ніж у чернігівців, а у «Вереса» навіть гірше. Але йдуть розмови, що «Верес» бере замість «Волині», яка вилетіла, відома фінансово-промислова група «Контініум» з Луцька. Вже й тренера підготували — скандально відомого Віталія Кварцяного. Грошей у «Контініуму» неміряно. Але навіщо тоді грати у футбол? Оголосіть переможцем того, хто має більше грошей. Однак у Європі це не проходить. Хай не забувають корупціонери, як в Італії за втручання грошей у результати чемпіонатів на рік був переведений до другого дивізіону славнозвісний «Ювентус» та на три роки — не менш знаменитий «Мілан», який тоді фінансував прем’єр Сільвіо Берлусконі.

Будемо сподіватися, що і ця нахабна корупційна операція отримає належну оцінку.

Ігор Суркіс: Те, що відбувається з «Десною» — ганьба федераціїПрезидент «Динамо» Ігор Суркіс розкритикував рішення прийняти «Верес» у прем’єр-лігу замість «Десни».

«Те, що відбувається з« Десною » — це маячня і ганьба нашої федерації. Команда завоювала право брати участь у прем’єр-лізі, і раптом рішенням якихось людей, включають замість цієї команди «Верес».

За яким правом ми тоді працюємо? Командам не треба боротися? Ми показуємо, що в нашому футболі не спортивна конкуренція, а чиновники засідають у своїх кабінетах.

Протести вболівальників «Десни» абсолютно правильні. Так, є моменти, що клуб не надав необхідний для існування у прем’єр-лізі бюджет. Але дайте їм 10—15 днів.

Якщо ми не будемо грати в містах, де люди по праву завойовують перше місце, то ми ніколи не піднімемо український футбол. Кого ми хочемо обдурити? Ми тягнемо за вуха «Верес», тому що вони показали більший бюджет. А потім виявиться, що у них нічого немає. У них немає стадіону, а в Чернігові стадіон реконструюють», — сказав Суркіс.
Комментариев нет:

Отправить комментарий