среда, 21 июня 2017 г.

У Славутичі обговорили проблеми енергоефективності

Юрій Фомічев, міський голова Славутича
19 червня в Україні стартував Європейський тиждень сталої енергії, який має поширити вдалі практики енергозбереження та сприяти утворенню нових прогресивних ідей. Розпочався він у Славутичі з Міжнародної конференції «Угода мерів та енергоефективність будівель: учора, сьогодні, завтра».

До угоди мерів долучилися ще 30 населених пунктів. Зазначимо, що головною метою цього проекту є координація місцевих, регіональних та національних органів влади країн Східного партнерства з метою підтримки глобального руху в боротьбі зі зміною клімату. Для України ця угода дає можливість переймати передові Європейські практики, щоб у перспективі зменшити залежність від поставників енергії з інших країн, сформувати схильність суспільства до економного використання ресурсів, покращити життя пересічних громадян шляхом зменшення витрат на енергію.

Заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні Томас Фреллесен підкреслив, що Україна вже просунулася на шляху енергоефективності. Але зазначив: щоб досягти ще кращих результатів, пересічні громадяни мають встановлювати лічильники (аби полегшити контроль за витратами) та продовжувати формувати ОСББ для отримання доступу до інструментів фінансування енергоефективних заходів. Європейський фонд енергоефективності й надалі підтримуватиме ініціативи України на шляху до енергетичного розвитку, щоправда, важливим моментом лишається ухвалення відповідних законів. Ідеться про Закони України «Про комерційний облік», «Про житлово-комунальні послуги», «Про енергоефективність будівель», «Про Фонд ЕЕ». Закон «Про особливості права власності у будинку» вже ухвалено.

На конференцію приїхали спеціалісти з різних країн, аби ознайомити українців із новими технологіями, економічними та юридичними аспектами їх впровадження.

«Угода мерів» також передбачає підтримку в реалізації так званих Демонстраційних проектів, спрямованих на підвищення енергоефективності муніципальної інфраструктури. Наразі їх 19, із яких 11 — українські. На цю програму виділено 14,2 млн євро грантових коштів ЄС, загальний кошторис — 16,9 млн. Місто Мена Чернігівської області також є учасником програми з проектом модернізації системи вуличного освітлення.

Діна ВОНГ


Комментариев нет:

Отправить комментарий