четверг, 25 мая 2017 г.

«Ніч у музеї» — спати нікому не хотілося


«Ніч у музеї» — це культурна ініціатива, приурочена до Міжнародного дня музеїв, що відзначається 18 травня. Започаткували акцію в 1997 році в Німеччині, і від того часу захід отримав широке поширення у країнах Європи. Чернігівські музеї не стоять осторонь нових ініціатив і вже давно приєдналися до важливого просвітницького проекту.

Розпочав акцію цього року художній музей. Програма була цікавою та різноманітною, розписаною буквально по годинах. Дорослі й діти зачарувалися мистецтвом і навіть намагалися випробувати себе в якості художників та музикантів під час майстер-класів.

Відкрила акцію «Ніч у музеї» в обласному художньому музеї імені Г. Галагана його директор Ірина Ральченко. Пані Ірина розповіла присутнім і про музей, і про нові експозиції та сучасні проекти, які розширюють потенціал і можливості музею. Одним із таких проектів став «Чернігів бароковий» — спільна робота музею з академічним камерним хором імені Бортнянського. Чарівні музичні композиції гетьманської епохи органічно лунали в концертній залі музею. Керівник хору Іван Богданов підкреслив, що проект дуже важливий для розвитку української культури.

Майже всі стіни музею були прикрашені роботами маленьких художників арт-студії «Колібрі».
Кожен відвідувач цього вечора знайшов цікаву розвагу для себе. Декоративний розпис, оригамі, гончарство та інші види творчості презентували справжні майстри.

Ті, хто любить сучасну музику, теж не залишилися поза увагою організаторів. Рок-хіти від акустичного гітарного дуету «Imagine» сподобалися не лише молодому поколінню. Неможливо навіть перерахувати всього, що відбувалося в стінах музею під час акції. Найбільш відчайдушні відвідувачі вже вночі дивилися анімаційний фільм «Червона черепаха».

Дивували інтерактивом та «замовчуваними» експонатами


Ніч у Чернігівському обласному музеї ім. В.В. Тарновського — це радше номінальне поняття, адже з технічних причин працювати в такий час неможливо. Але все одно захід щороку викликає підвищений інтерес у містян.

Цього разу тема акції стосувалася замовчуваних фактів історії, тож чернігівці могли побачити експонати, які ніколи не виставлялися. Деякі предмети зброї, музичних інструментів, елементів побуту спеціально реставрували до заходу.

До речі, для максимальної реалістичності плюмаж шолому XVII століття відтворили із пір’я страусів, наданих Менським зоопарком. Також виставили ще не відреставрований скарб, нещодавно знайдений чернігівськими школярами: монети часів Сигізмунда III. Школярам за знахідку подарували абонементи на безкоштовне відвідування історичного музею та його філіалів.

Цьогорічна «Ніч у музеї» була європейською. Кожен експонат промаркували відповідно до країни походження. Активно допомагали національні спільноти: приносили речі характерні для їх культури, прапори. Гостей знайомили з грузинськими танцями (солісти колективу «Іберіка»), польськими співами (представники польської спільноти) та грою на вірменському національному інструменті дудук у виконанні Владислава Косачева.


Містян водили залами екскурсоводи у вбраннях, стилізованих під ХХVІІ століття. Особливу увагу привертала велика експозиція, присвячена нашому місту. Міні-виставка світлин француза Моїсея Шамбона, який мешкав і працював у Чернігові 100 років тому, надає можливість власними очима побачити, яким культурним місто було століття тому. Загалом, акція ще раз підтвердила необхідність створення музею історії міста. Втім будинок, у якому планується його розмістити, дуже швидко руйнується.Гості музею могли не просто подивитися експозиції, але й спробувати себе у старовинних ремеслах та навчитися вдягати традиційний український головний убір. А маленькі відвідувачі брали участь у розвагах від екстремальної служби порятунку «SOS».

Автор проекту Олена Трухан, старший співробітник музею ім. В.В. Тарновського, підкреслила, що це наймасштабніший соціальний проект року. Адже вхід та всі інтерактивні заходи були безкоштовними.

Марта ЄЛІСЄЄВА
Діна ВОНГ

Комментариев нет:

Отправить комментарий