среда, 3 мая 2017 г.

Уряд збирається залишити споживачам невикористані субсидії, але не в повному обсязі

26 квітня на засіданні уряду вирішено залишити громадянам субсидії, зекономлені в опалювальному сезоні 2016–2017 років. Більше того, після звернення громадян із заявою до органів соціального захисту із відповідною заявою в період від 1 липня до 1 вересня зекономлені гроші мають бути перераховані на банківський рахунок громадянина. Фактично це нібито є монетизацією пільг.

Утім є багато питань. Володимир Гройсман заявив, що повернена сума економії складе до 700 гривень. Але постанова Кабміну № 848, ухвалена в листопаді 2016 року, вже передбачала, що зекономлені кошти акумулюються на особових рахунках громадян і можуть бути використані в наступних платежах. Жодних обмежень для використання ця постанова не встановлювала. Тож незрозуміло, чи є в субсидіанта вибір: залишити на особистому рахунку зекономлені кошти або звернутись до управлінь соцзахисту й отримати кошти (до 700 грн) на банківський рахунок «живими» грошима (це вислів Прем’єра). А якщо людина отримує гроші, то вона має платити за них податки. Чи ні? Відповіді поки нема. Плюс ці гроші є додатковим доходом, який при наступному зверненні за субсидією має бути врахований при поданні декларації.

Насамкінець приклад. У будинку, де мешкає автор, завдяки регулюванню подачі тепла в жовтні-березні економія субсидії склала для двокімнатної квартири тільки за опалення 1178 грн. У квартирах, де менший дохід, — значно більше. Крім того, автор зекономив ще 118,06 грн за електроенергію. Тоді на якій підставі уряд вирішив обмежити суму повернених коштів 700 гривнями? Забув свою попередню постанову? Між тим кількість сімей, які зекономили субсидію, за словами Павла Розенка, складає 1,5 мільйона, і дурити їх недобре.

Петро ЛАВРОВ

Комментариев нет:

Отправить комментарий