четверг, 25 мая 2017 г.

Треба вчитися рахувати гроші. Свої і громадян

Зазвичай після закінчення опалювального сезону теплопостачальні організації підбивають підсумки — у технічному плані та фінансові. Насамперед перевіряють правильність розрахунків з громадянами. Дві третини чернігівців отримують опалення від ПАТ «Облтеплокомуненерго».

Щодо якості опалення, то в цьому опалювальному сезоні скарг було небагато. Скоріше навпаки, люди скаржились, що у квартирах було жарко. Особливо в березні. Як не дивно, найбільше скарг було від мешканців будинків, де встановлені загальнобудинкові лічильники, які встановлювали не за кошти громадян і які нібито обслуговувати мало б «Теплокомуненерго».

Може, були і якісь винятки, але не обслуговували, тобто встановили максимальну подачу і не регулювали її в залежності від температури зовнішнього повітря і теплоносія. У підсумку громадяни мусили платити на 20-30% більше, ніж сусіди, де регулювання було, і майже на рівні тих, хто платив за нормою. Звичайно, тепловикам грошей чужих не шкода, але хоча б свої економили, бо майже увесь березень у деяких будинках до батареї не можна було доторкнутись. Чи може «Облтеплокомуненерго» десь купує газ по 644 гривні, як було 10 років тому, а не по 6 879, як зараз? Мабуть тому теплопостачальники, після скорочення споживання газу в 2012—2015 роках, дві останні зими збільшили споживання. І борги за газ та електроенергію, і це стосується саме «Облтеплокомуненерго».

Тепер про розрахунки зі споживачами. Нібито великих скандалів не було, але складається враження, що окремі фахівці з абонслужби досі не розібралися, що зараз плата за опалення відокремлена від плати за гарячу воду, і субсидії теж. Відповідно треба і рахувати, «щоб мухи були окремо, а котлети теж».

У № 11 від 15 березня ми розповідали про звернення читачки Світлани К. Тепер вона отримала квитанцію за квітень, у якій оплата за опалення за кінець березня нарахована в обсязі 150 грн. Плюс 288,89 грн по нормі за гарячу воду. Але у громадянки залишилось невикористаної субсидії за опалення 980 грн. Тобто вона має заплатити за квітень лише за гарячу воду. І з неї дійсно іншого не вимагають, але щоб підбити підсумки сезону, від залишку невикористаної субсидії віднімають березневі нарахування за опалення — 150 грн і 88 грн — величину субсидії за гарячу воду, хоча на квітень субсидія не призначалась. На споживачці це ніяким чином не відіб’ється, бо постановою уряду залишок перераховується в бюджет, але чому фахівець ОТКЕ не розуміє, що віднімати субсидію за гарячу воду від залишку субсидії за опалення не можна?

Тепер про наступний ремонт котелень, який зазвичай триває 15 днів. І за цей період споживач платить за гарячу воду в повному обсязі ( у кого нема лічильника). Нібито це закладено в тариф на гарячу воду. Але тут не врахований факт гідравлічних випробувань мереж, які «ТехНова» виконує двічі — після опалювального сезону і перед новим. Випробування триває 2-3 дні кожне, і споживачам роблять перерахунок. Тобто постачальники втрачають дохід. А чому б «Облтеплокомуненерго» не скоординувати свої дії з «ТехНовою» і не провести на час випробувань частину робіт, запланованих на двотижневий ремонт? Тоді б він влітку тривав 9-10 днів, споживачу було б комфортніше, а постачальник нічого не втрачав. Проте до керівників «Облтеплокомуненерго» ця проста істина не доходить.

Василь ГЕРАСИМУХА


Комментариев нет:

Отправить комментарий