среда, 3 мая 2017 г.

Як на дорозі «грати» за Правилами

20 березня за ініціативи Національної поліції України у Миколаєві стартував флешмоб, присвячений безпеці дорожнього руху. Головна мета акції — не просто привернути увагу до безпечної поведінки на дорозі, а й змінити ставлення громадськості до цього питання, сформувати культуру беззаперечного дотримання правил на дорозі.

Флешмоб курували представники регіональних підрозділів Управлінь патрульної поліції та превентивної діяльності. До ініціативи охоче долучались громадські організації, органи місцевого самоврядування, заклади освіти, представники мото-, вело- та автоклубів. Тож акції були видовищні.

У Чернігові флешмоб підхопили танцями. Юні інспектори дорожнього руху та близько ста учнів ЗОШ № 13 представили оригінальну тематичну хореографію. До слова, гурток юних інспекторів дорожнього руху популяризує правила безпечної поведінки на дорозі на постійній основі.
Чернігівці зробили пам’ятний напис на перехідному прапорі естафети, де закликали до обов’язкового дотримання ПДР. Школярі отримали тематичні брошури та світловідбивні наліпки від ГО «Доброчин».

Потреба ще раз зробити акцент на проблемі дотримання правил дорожнього руху є. У цьому році сталося 140 ДТП, у результаті яких загинули 24 особи, 167 постраждали. 11 випадків були за участі дітей. Ці показники перевищую минулорічну статистику за аналогічний період.
Чернігів отримав естафету від Сум і став передостаннім містом-учасником флешмобу. Завершували акцію 21 квітня масштабними заходами у столиці.

Як у нас вчать ПДР


Інна Пасека, інспектор Управління патрульної поліції Чернігова, розповіла, як у школах дітлахів навчають дотримуватися правил дорожнього руху. Так, учням молодших класів пропонують вивчати ПДР в ігровій формі. Їх ділять на автомобілістів, пішоходів, поліцейських, і вони відтворюють дорожній рух, контролюючи одне одного.

Із учнями старших класів ведуть діалог. Інна Пасека зазначає, що питання школярі обговорюють із патрульними.

Наразі школярі добре ознайомлені з ПДР, проте актуальним лишається їх дотримання тоді, коли ніхто не бачить. Цікаво, що діти набагато свідоміші за дорослих, і в процесі дискусій нерідко «здають» своїх батьків-порушників. Тож головне — демонструвати безпечну поведінку на дорозі на власному прикладі.

А як у них?


В одній зі швейцарських початкових шкіл розробили оригінальний метод дотримання ПДР. Раз на місяць діти грають в особливу гру просто на дорозі.

Їх також розподіляють на водіїв та пішоходів. Водії мають чимдуж бігти, а пішоходи — іти не дивлячись по сторонах. Звичайно, зіткнень не уникнути. У процесі гри діти стають обачнішими — «скидають швидкість» перед переходами.

Тоді вчителі ускладнюють завдання — кличуть на ім’я, махають руками, щоб відволікти. Таким чином школярі змалечку усвідомлюють небезпеку легковажної поведінки на дорозі, а також відповідальність за власні дії.

Діна ВОНГ

Комментариев нет:

Отправить комментарий