среда, 3 мая 2017 г.

У сквері Хмельницького побудують ще три фонтани

Із минулорічної осені в парку ім. Богдана Хмельницького не вщухає ремонт. Окрім нової бруківки, ліхтарів, містян здивують і новенькі тротуарні маршрути. Більше центральної доріжки, що вела до театру, не існує. Замість неї — цегляна сцена. Про це пише pik.cn.ua.

Чому прийняте таке архітектурне рішення, розповідає автор проекту реконструкції скверу Тетяна Мазур: «Алея не повинна впиратися у дворовий фасад якоїсь адміністративної будівлі. А в нас відносно театру так і було. Тому сьогодні зона театру відокремлена, а зона скверу стала дійсно зоною скверу».

Біля П’ятницької церкви з’явиться фонтан. Як раніше й передбачалося, пам’ятник Богданові Хмельницькому повернуть обличчям до Красної площі, і біля нього встановлять ще два маленькі фонтани. Тетяна Мазур наголошує, що подібний проект був розроблений архітектором Барановським ще за радянських часів. Але тоді в життя його так і не втілили.

Чернігівці, які вже встигли прогулятися оновленими доріжками скверу, обурилися в соціальних мережах, що проектанти не всюди передбачили спеціальні пандуси. Тож потрапити людям із дитячими візками або людям з інвалідністю до П’ятницької церкви проблематично. Наприклад, пандусів немає з боку вулиці Гетьмана Полуботка й театру.

Тетяна Мазур рекомендує просто заходити в сквер з іншого боку, звідти, де вони є. «Пандуси з боку центральної алеї, є пандус, що дозволяє піднятися до П’ятницької церкви. Пандуси мають визначений кут нахилу, тож не всюди є можливість їх зробити. Але де це було можливо, ми їх передбачили», — наголошує вона.

У червні має розпочатися друга частина робіт — озеленення, облаштування газонів та їх поливу. Приблизно в цей же час будуть розвертати і пам’ятник Богдану Хмельницькому. Його основу «одягнуть» у мармур і граніт.

З’являться і велосипедні доріжки, які вже спроектували, але робота над ними поки що не завершена.

Повністю завершити роботи в сквері планують до кінця літа.

Комментариев нет:

Отправить комментарий