четверг, 25 мая 2017 г.

Реконструкцію Алеї Героїв і «стометрівки» схвалили

Точний бюджет поки невідомий, але три фонтана і «стометрівка» обійдуться майже в 13,5 мільйонів гривень.

Міська містобудівна рада на своєму черговому засіданні одноголосно схвалила два проекти, обидва з яких передбачають реконструкцію знакових для Чернігова місць — Алеї Героїв та частини цього ж бульвару по проспекту Миру від Красної площі до проспекту Перемоги (в народі «стометрівки»), повідомляє прес-служба Чернігівської міської ради.

Проект реконструкції Алеї Героїв представила його автор, відома чернігівська архітекторка Тетяна Мазур.

Подробиці


Сучасний стан


Площа об’єкта проектування — 34,984 кв. м. З них асфальтобетонне покриття, яке потребує заміни — 7360 кв. м, асфальтне покриття — 827 кв. м, площа зелених насаджень — 26 281 кв. м і площа фонтанів — майже 500 кв. м.

Чотири фонтани, які існують сьогодні на Алеї, за своїм технічним станом вже потребують демонтажу або реконструкції з заміною комунікацій.Буде 


Близько 400 існуючих дерев при реконструкції залишаються. Більше того, висаджують ще багато екзотичних видів дерев і кущів.Пам’ятники


Постаменти від пам’ятників діячам радянської епохи в процесі реконструкції демонтують. Пам’ятник чорнобильцям залишається на місці.

Майданчики


Перед Зеленою сценою влаштують розширений майданчик, який матиме форму кола.
І подальше просторове вирішення продовжить цю ідею. Основна візуальна вісь алеї залишається, і на неї «нанизуються», як намистини, п’ять круглих майданчиків.

Мощення майданчиків буде з українським орнаментом із різнокольорової бруківки. Основні кольори бруківки для орнаментів — білий, чорний і червоний.

П’ять круглих майданчиків між собою з’єднуються газонами, на яких архітектор пропонує влаштовувати квітники так, щоб вони були подібні стрічкам.

Фонтани


На трьох центральних круглих майданчиках із п’яти спорудять круглі фонтани.
Крайні фонтани будуть менші (діаметром по 7 м) і більш лаконічні. По центру — більший (діаметром 10,5 м) і потужніший світло-музичний фонтан.

Зелена зона 


Враховуючи вже існуючі там доріжки, архітектор пропонує зробити їх мощеними, шириною від 0,8 до 1,5 м, включивши в композицію. На цих доріжках влаштують зони для відпочинку з лавами і квітниками.
Рельєф


Якщо рухатися від Катерининської церкви до площі, то по лівій стороні він більш пологий, а праворуч — дещо підвищений. Тому по цій стороні майданчиків-кіл зроблять підпірні стінки, на яких по всій їхній довжині розташують місця для сидіння. З протилежного боку встановлять лави.

Огорожа педуніверситету


По її периметру створять зелену стіна з туй. У майбутньому Тетяна Мазур пропонує в цій зоні розмістити скульптурну композицію про родове дерево Чернігова, де були б відображені основні його історичні події.


Попередній кошторис проекту реконструкції поки що невідомий. Відомо лише, що три фонтани обійдуться платникам податків у 9 мільйонів гривень. А орієнтовна вартість реконструкції алеї лише від Красної площі до проспекту Перемоги становитиме близько 4,5 мільйонів гривень.

Комментариев нет:

Отправить комментарий