четверг, 25 мая 2017 г.

Чернігівці менше хворіли на грип, але більше на гострі кишкові інфекції

Як повідомив нашій газеті в.о. завідувача Чернігівського місього відділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Леонід Ліждвой, упродовж І кварталу поточного року загальний рівень інфекційної захворюваності по Чернігову знизився в цілому на 0,47%.

Це відбулося в основному за рахунок зменшення захворюваності на сальмонельоз, вірусні гепатити, грип та ГРІ, туберкульоз, коросту, мікози.

Випадків педикульозу та лямбліозу стало більше


Без урахування гострих респіраторних інфекцій та грипу в порівнянні з аналогічним періодом 2016 р. інфекційна захворюваність зросла на 24,3% за рахунок збільшення захворюваності на гострі кишкові інфекції, в т.ч. на ротавірусну інфекцію, лямбліоз, скарлатину, вітряну віспу, інфекційний мононуклеоз, педикульоз, гонококову інфекцію.

Протягом трьох місяців поточного року не реєструвалися випадки захворювань на дизентерію, дифтерію, кашлюк, менінгококову інфекцію, кір, лептоспіроз, хворобу Лайма.

В організованих дитячих навчальних закладах впродовж трьох місяців року групова захворюваність та спалахи не зареєстровані.

З туберкульозом ситуація неблагополучна


Захворюваність на туберкульоз органів дихання знизилась на 25% і становить 27 випадків.
Однак ситуація по місту з туберкульозу залишається неблагополучною. Серед захворілих у 2017 р. на туберкульоз бактеріовиділювачі (хворі на заразні форми туберкульозу) склали 44,4%, збільшилась кількість деструктивних форм туберкульозу (з розпадом) з 8,3% до 26,1% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 р.

Смертність від туберкульозу знаходиться на високому рівні й складає 7,4% (за аналогічний період 2016 р. випадків смерті від туберкульозу не зареєстровано).

36 чернігівців отримали щеплення від сказу


Вогнища сказу в Чернігові протягом I кварталу 2017 р. не реєструвалися.

Проте за антирабічною допомогою до закладів охорони здоровʼя міста звернулося 155 осіб, з яких 44,5% (69 випадків) постраждали від нападу безпритульних тварин, з них 36 особам були призначенні щеплення проти сказу.

У деяких дитсадках проби води не відповідали нормам


Із досліджених протягом І кварталу 32 проб питної води централізованого водопостачання 13 (40,6%) не відповідають вимогам Державних санітарних правил і норм. Це проби води, відібрані з водопроводу ПрАТ «КСК «Чексіл».

Також не відповідали вимогам ДСанПіН за мікробіологічними показниками три досліджені проби питної води із 35, відібраних у дошкільних навчальних закладах, що підключені до інженерних мереж КП «Чернігівводоканал».

Спалахів інфекційних захворювань, пов'язаних із водним фактором передачі, на території міста зареєстровано не було.

Все нормально, до речі, і з радіаційним фоном. У контрольній точці виконано 124 виміри гамма-фону. Дані вимірювань свідчать про його стабільність.

Комментариев нет:

Отправить комментарий