пятница, 21 апреля 2017 г.

Обличчя з минулого: вчені збираються відтворити обличчя чернігівського князя Гліба Святославовича

Журналіст Акім Галімов досліджує історію
чернігівського князя
Знімальна група каналу «1+1» готує другу частину фільму «Україна. Повернення своєї історії», у рамках якої проведе масштабне дослідження персоналій Чернігівщини.

Зокрема, проект стосуватиметься князівської доби. У Чернігові авторів фільму та залучених науковців зацікавили останки Гліба Святославовича, онука Ярослава Мудрого.

Останки чернігівського князя розкопали в 60-х роках минулого століття і вивезли до Москви. Через низку обставин вони таки повернулися до архівів фонду заповідника «Чернігів Стародавній». У фільмі глядачі дізнаються, як саме це сталося.

Акім Галімов, автор проекту, зазначає, що переважна кількість поховань осіб княжого роду була розташована саме на території України. Але оскільки їх знаходили радянські археологи, такі знахідки направляли або до Москви, або до Санкт-Петербурга. Те, що князь повернувся до Чернігова, — велика удача.

На останки чекає генетична експертиза та відтворення зовнішності. До речі, генетичний аналіз кісткового матеріалу чернігівського князя проводитимуть у Копенгагені в рамках більш масштабного дослідження історії вікінгів. Так вийде встановити, ким же насправді були Рюриковичі і чи дійсно вони походять від норманів.

Зовнішність Гліба Святославовича відтворять у Польщі. У першій частині фільму саме там встановили, як насправді виглядала Інгігерда, дружина Ярослава Мудрого.


Зйомки другої частини документального фільму «Україна. Повернення історії» відбуватимуться у Києві, Львові, Луцьку, Володимирі-Волинському, Чернівцях та Римі. Акім Галімов сподівається, що вдасться відзняти матеріал у Росії.

До проекту долучили 20 науковців, у тому числі і з Чернігова. Усіляко сприяють дослідженню працівники музеїв. «Наразі науковці розуміють, наскільки важливо робити історію популярною. Бо саме історія, розуміння того, що відбувалося в цій країні, формує ідентичність людей, сприяє самоусвідомленню самих себе», — коментує Акім Галімов.

У фільмі «Україна. Повернення своєї історії» автори розповідатимуть як про маловідомі постаті, так і про тих, хто аудиторії добре знайомий, але про них знають не все. Намагатимуться розвінчати міфи та заповнити білі плями історії. За попередніми даними, вихід документальної стрічки запланований на серпень-вересень.

Акім Галімов також розповів, що наразі ведуться перемовини щодо третьої частини фільму. У ньому досліджуватимуть події нової та новітньої історії.

Перша частина проекту: 


Діна ВОНГ
Фото: прес-служба "1+1"
Відео: Телеканал 1+1

Комментариев нет:

Отправить комментарий