среда, 5 апреля 2017 г.

Кабмін ініціює скасування кримінальної відповідальності за несвоєчасне подання е-декларації

У Кабінеті Міністрів України планують розробити законопроект про скасування кримінальної відповідальності за несвоєчасне подання електронної декларації протягом 10 днів, а також готові перезавантажити склад Національного агентства з питань запобігання корупції. Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко на засіданні Кабміну.

«Ми готові спільно з Кабінетом Міністрів швидко розробити необхідні зміни до законодавства. Усі, хто не мав такої можливості — подати декларації, але подав чернетки — нам потрібно буде просити парламент, щоб він для цих людей фактично ввів скасування кримінальної відповідальності і дав можливість їм подати декларації протягом ще 10 днів, умовно кажучи», — сказав Петренко.

При цьому він закликав НАЗК поштою проінформувати декларантів про те, кому закон дозволяє подати е-декларації до 1 травня. Крім того, міністр виступив за проведення незалежного аудиту НАЗК. «Я виступаю за те, щоб у законі було прописано швидкий конкурс щодо перезавантаження НАЗК. Я повністю підтримую Прем’єра — потрібно мати сміливість, якщо ти не здатний виконувати свою місію, а не звинувачувати всіх, хто тобі заважає», — сказав Петренко.

Він також заявив, що колегіальність НАЗК була помилкою. «Наша пропозиція — оперативно, на базі вже створеної робочої групи розробити зміни до закону. Я вважаю, що це повинен бути орган із одноосібною відповідальністю», — сказав він. На його думку, наявні проблеми із системою подання декларацій виникли внаслідок «непрофесійності та випадковості» людей, призначених на керівні посади НАЗК.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков додав, що в разі, якщо через проблеми в роботі реєстру е-декларацій сотні тисяч людей не зможуть подати декларації, то Національна поліція не зможе відкрити і розслідувати таку кількість справ одночасно. У свою чергу Прем’єр-міністр Володимир Гройсман погодився з тим, що Мін’юст має розпочати таку роботу.

Комментариев нет:

Отправить комментарий