среда, 12 апреля 2017 г.

Примусити батарейки «здатися»: чернігівська стратегія — одна з найефективніших в Україні

ГО «Еко-місто» має трирічний досвід впровадження екологічних ініціатив. Один із ключових напрямів діяльності — збирання та зберігання відпрацьованих батарейок.

Чернігівські волонтери є лідерами в цьому питанні. Завдяки їм у місті функціонують 45 пунктів прийому відпрацьованих батарейок ( 40 — навчальні заклади, 5 — ЖКГ). Крім того, вдалося долучити низку магазинів та приватних підприємств.

За минулий рік волонтери зібрали 150 тисяч батарейок. Такий результат перевищує середній показник по Україні в 20 разів. Це стало можливим у тому числі завдяки екологічній грі «Eco Battle». Згідно з правилами акції, школярі збирали батарейки, здавали їх у визначених пунктах прийому та отримували за це еко-монети. Їх можна було обміняти на призи або витратити в закладах-партнерах. За час гри школярі принесли близько 100 тисяч батарейок. До речі, у травні гра стартує знову, правила залишаються тими ж.

Питання утилізації досі залишається невирішеним через відсутність механізму регулювання на державному рівні. Єдиний в Україні завод, де можна було б утилізувати батарейки, — львівський «Аргентум» — не має ліцензії на подібну діяльність. Тож активісти поки забезпечують «відповідальне зберігання», тим самим рятуючи екологічну ситуацію Чернігівщини від можливих загроз, які можуть створити шкідливі побутові відходи.
Активізувавши свідомість містян, волонтери «Еко-міста» не зупинилися на досягнутому. Наразі вони обмінюються досвідом із колегами з інших регіонів у рамках Міжрегіональної громадської екологічної ініціативи «ЛІНЕЯ», розповідають про успіхи збирання та зберігання відпрацьованих батарейок, діляться механізмами налагодження комунікації з органами місцевого самоврядування.

А Ви знали, що...


За рік Українці використовують 300 млн батарейок. Це 4,5 тисячі тонн на рік, або 12 тонн на день.

Кожна родина в середньому експлуатує близько 19 батарейок на рік, а окрема людина — 5.

Діна ВОНГ


Комментариев нет:

Отправить комментарий