среда, 12 апреля 2017 г.

Кого ощасливлять підвищенням пенсії

Віце-прем’єр Павло Розенко повідомив, що від 1 травня будуть підвищені мінімальні пенсії для восьми мільйонів пенсіонерів на 10% — до 1312 грн.

Пан Розенко обмовився, бо на цьому етапі передбачено підвищення розміру мінімальних пенсій від 1247 до 1312 грн, або на 5,5%. А вже на другому етапі, від 1 грудня, мінімальна пенсія має зрости до 1373 грн.

Прикро, що майже дві третини українських пенсіонерів отримують мінімальну пенсію. Але є ще понад півмільйона тих, хто через нестачу страхового стажу отримує 949 гривень. Як вижити на ці гроші? Уряд на це питання не відповідає.

Проте є третина пенсіонерів, які отримують менше мінімалки, і їхня пенсія вже три роки практично не збільшується. лише на різницю між 1% мінімальної пенсії в новому розмірі та 1% у попередньому, але не за всі роки страхового стажу, а тільки за перевищення наявного стажу над нормативним (30 років для жінок і 35 — для чоловіків). Ця різниця з 1 травня складе 65 копійок за понаднормативний рік. Тобто за наявності 45 років стажу чоловік додатково отримає 6 грн 50 коп. на місяць. За такі гроші можна купити хіба що кілограм картоплі.

Ще минулого року всі високопосадовці обіцяли осучаснити пенсії для тих, хто має великий стаж і отримував непогану зарплату, але термін осучаснення постійно відкладається.
Під час години запитань до уряду на засіданні Верховної Ради 7 квітня Володимир Гройсман заявив, що осучаснення відбудеться із жовтня 2017 року, після здійснення пенсійної реформи. Але поки ніхто не бачив відповідних законопроектів, і, скоріше за все, знову не буде ніякого громадського обговорення, хоча тут треба бути обережними, бо, за запевненням уряду, про підвищення віку виходу на пенсію не йдеться. Є, як мінімум, дві новації: збільшення тривалості загального страхового стажу та обмеження можливості отримання мінімальної пенсії.

Петро ЛАВРОВ

Комментариев нет:

Отправить комментарий