четверг, 20 апреля 2017 г.

Газівники продовжують знущатися з чернігівців

Уся Україна побачила наслідки незаконної діяльності ПАТ «Чернігівгаз» у репортажі Наталії Тягнирядно на телеканалі «112. Україна». Газівники відключили від газопостачання будинок на вул. Пирогова, 1, мешканці якого не давали встановлювати загальнобудинковий лічильник.
Працівники «Чернігівгазу» в особі головного інженера Олександра Качкарди, щоб виправдати свої дії, не знайшли нічого кращого, ніж заявити, що приводом для відключення став виток газу із будинкової мережі. М’яко кажучи, це неправда, адже що ж це за фахівці, які тиждень не можуть знайти виток газу, до того ж не під землею, а на поверхні!?

А мешканці будинку заявили, що дії газівників натомість їх згуртували. Вони встановили цілодобове чергування, а гарячу їжу готують на вогнищах.

Звичайно, цей випадок не перший і не останній. І не тільки в Чернігові. Окрім того, негативна роль у боротьбі газівників проти мільйонів українців належить НКРЕКП та особисто її голові Дмитру Вовку. З одного боку, комісія дає роз’яснення, що мають бути встановлені як загальнобудинкові, так і індивідуальні лічильники в помешканнях громадян, а доки цього нема, платити треба за нормою, і постачальники не мають права відключати громадян. З іншого боку, у 2016 році гроші газовим компаніям виділили лише на загальнобудинкові лічильники, а за словами згаданого головного інженера «Чернігівгазу», НКРЕКП дала дозвіл на встановлення загальнобудинкових, якщо в будинку менше 50% індивідуальних. А це практично всі будинки.

І ще одна деталь, про яку чомусь не розповідають ЗМІ. Коли пан Вовк виступав на засіданні Верховної Ради, він наприкінці сказав, що НКРЕКП ухвалила рішення про встановлення в 2017 році 1 мільйона індивідуальних лічильників, тобто визнав, що закон «Про комерційний облік природного газу» діє. Треба сподіватися, що Дмитро Вовк не збрехав, і встановлювати індивідуальні лічильники облгазам доведеться. Якщо пан Фірташ дозволить. Адже нещодавно «Чернігівгаз» розповідав на брифінгу, наскільки потрібна абонплата для сталого газопостачання. Але виявилося, що це лише переказ заяви Group DF Дмитра Фірташа, якій належать 70% газорозподільних компаній, у зв’язку із запровадженням абонплати. Фірташ вважає, що ціна на газ для кінцевих споживачів в Україні завищена (і це правда), а частка на оплату транспортування складає лише близько 12% від загальної ціни і «ледь покриває витрати газотранспортних компаній». Тож хай розберуться, кому пішли «завищені ціни», а кому, як співав Висоцький, «на горілку не вистачає». Але не за рахунок українців.

Василь ГЕРАСИМУХА

Комментариев нет:

Отправить комментарий