четверг, 20 апреля 2017 г.

Їх не прогодувати: українці платять податки на мільйонні зарплати чиновників

11 квітня Верховна Рада відхилила в другому читанні проект закону «Про Конституційний Суд України». Насамперед, через закладені в законі величезні заробітні плати та інші пільги суддів. Хоча після першого читання автори законопроекту через загальне обурення зменшили посадові оклади, які тоді складали понад 400 тисяч гривень на місяць.

На друге читання нібито пішли назустріч суспільству, і суддя Конституційного Суду мав би отримувати «лише» 288 тисяч. Плюс допомогу в розмірі середньомісячної зарплати на оздоровлення до відпустки. Плюс пенсію, яку назвали довічним грошовим утриманням, пропонується встановити в розмірі 80% від зарплати, а це 230 тисяч. Навіть якщо суддя пропрацював один день, а потім подав у відставку. А надбавки за вислугу років для суддів надаються на суттєво м’якших умовах, ніж для інших держслужбовців: пропрацював 2 роки — 20% надбавки, 4 роки — 30%, 7 років — 40%. І квартиру дають службову безкоштовно та з пільгами по оплаті.

Про ефективність роботи суддів КС розповідати не будемо, але нагадаємо, що від 2005 року суддя отримував не більше, ніж міністр або народний депутат. Тепер збираються зробити суддівську зарплату на рівні суддів відповідних установ у найбільш розвинених країнах і значно вищою, ніж у більшості країн Європи.

Аналогічна зарплата запланована для суддів Верховного суду. А їх аж 200, на відміну від колег із Конституційного, яких лише 18. Уже анонсували, що незабаром визначать персоналії цих суддів, але щось заважає, бо, мабуть, дуже багато бажаючих жити «в раю». Інакше таке матеріальне забезпечення назвати не можна.

Про звичайних суддів і прокурорів розповідати не будемо, але навіть суддя місцевого суду почувається краще, ніж, наприклад, голова облдержадміністрації.

Але гірше, ніж працівник новостворених антикорупційних органів: НАБУ, Антикорупційної прокуратури, Національного агентства із запобігання корупції. Там посадові оклади теж захмарні. Але дивує інше. Кількість детективів у НАБУ вже значно більша, ніж було заплановано. Між тим, час іде, а жодного реального корупціонера не позбавлено волі.
Спочатку керівники НАБУ кивали на нестачу досвіду, потім — на важкість розслідування корупційних справ, але реальних досягнень нема. А зарплату реальну отримують. Тож чи не краще підвищити зарплату за наявності результатів? Якщо їх нема — до побачення, шукай іншу роботу.

Щодо НАЗК, тут узагалі абсурд. Провели восени 2016 року е-декларування, яке шокувало суспільство і наших закордонних партнерів, але досі ніхто не притягнутий до відповідальності. Проте премію собі виплатили — по 200 тисяч гривень. Не забувають преміювати себе і в спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Про оплату праці керівників державних підприємств відомо багато, але лише один приклад — гендиректор «Укрзалізниці» вважає, що йому не вистачає фантастичної зарплати, і зараз поїхав Войцех Бальчун «підробити» до рідної Польщі, де має дати 18 концертів.

Але наша держава, мабуть, така багата, що 7 новостворених антикорупційних структур вважає недостатньою кількістю. Тому на виході нова структура — Служба фінансових розслідувань, яка має замінити податкову міліцію та економічні підрозділи МВС і СБУ.

Кількість працівників буде визначати Кабмін, але міністр фінансів Олександр Данилюк вважає, що їх потрібно не більше 3500 осіб. Проте деякі нардепи побоюються, що їх потрібно буде 10–15 тисяч.

Посадові оклади наступні: керівник служби — 40 прожиткових мінімумів (64 тис. грн), заступники — 35 мінімумів (56 тис. грн), керівники територіальних підрозділів — 48 тис. грн, старші детективи —35 тис., детективи — 32 тис. Плюс надбавки — за вислугу років, спеціальні звання, ранги держслужбовців та за доступ до державної таємниці. Є і медична страховка — держава оплачує 90%, а для членів сімей — 70%.

За середньої зарплати в Україні 6000 грн і пенсії 1828 грн непогані «шматки». І це авансом, без будь-яких досягнень. Але чи не забагато для країни, яка протистоїть зовнішній агресії, а понад 60% населення якої живе у злиднях.

Петро ЛАВРОВ


А тим часом...Депутатам-мільйонерам приставили безкоштовну охорону


Народного депутата від НФ Ігоря Котвицького безкоштовно охороняють співробітники Національної поліції, а народного депутата від БПП Олександра Грановського — СБУ. Про це йдеться в розслідуванні програми «Наші гроші» з Денисом Бігусом.

Автори матеріалу зазначають, що за підсумками 2016 року Котвицький задекларував понад 470 млн грн заощаджень. Котвицький пояснює надання йому безоплатної охорони поліцією замахом на нього.

У грудні 2016 року харківський «Народний Фронт» повідомляв, що будинок під Харковом, яким користується Котвицький, обстріляли з гранатомета.

Також у сюжеті наголошується, що раніше з відповіді глави СБУ Василя Грицака на запит народного депутата Сергія Лещенка стало відомо, що Грановський від липня 2015 року користується безкоштовною охороною СБУ. За підсумками 2016 року, Грановський задекларував майже 1 млн заощаджень.


Він пояснив, що користується охороною як свідок у кримінальному провадженні, однак відмовився уточнити будь-які деталі цієї справи. Також Грановський заявляє, що не впливав на рішення СБУ щодо надання йому охорони.


Комментариев нет:

Отправить комментарий