среда, 12 апреля 2017 г.

Чернігівські школярі шукали себе на «Ярмарку професій»

Чернігівський міський центр зайнятості зібрав близько 2 тисяч школярів у Чернігівському обласному палаці дітей та юнацтва з метою допомогти їм визначитися з майбутньою професією, звернути увагу на актуальні вакансії.

На ярмарку учні 9 та 11 класів мали змогу ознайомитися з умовами вступу до вищих навчальних закладів та професійно-технічних училищ Чернігова, дізнатися про освітні програми, студентське життя та перспективи подальшого працевлаштування.

Крім того, працівники Міського центру зайнятості проводили навчання щодо специфіки складання резюме та пропонували пройти профдіагностичне тестування.

Світлана Серб, заступник директора Чернігівського міського центру зайнятості, наголосила на необхідності проведення подібних заходів. «Правильний вибір професії розкриває перед молодою людиною шлях до реалізації своїх здібностей та життєвих планів, сприяє ефективному використанню особистого потенціалу як особи, так і суспільства».

Школярів зацікавили презентації чернігівських ВНЗ, але багато з них планують вступати до столичних вишів. Так, дівчата обирають творчі спеціальності, зокрема й акторство, хореографію, естрадний вокал. На жаль, у Чернігові вони не знаходять підходящих освітніх програм. Хлопці цікавляться сферою IT, наразі детально вивчають пропозиції ЧНТУ.

Серед одинадцятикласників переважна більшість уже визначилась із фахом. А от дев’ятикласники залишають собі час на роздуми, хоч і не заперечують, що запрошення професійно-технічних училищ їх зацікавили.

Учні активно ставили питання, охоче брали участь у майстер-класах.

Як наголосила Світлана Серб, «Ярмарок професій» дозволяє не лише порівняти професійні інтереси та запити ринку праці, але й реально оцінити власні можливості. А Чернігівський міський центр зайнятості готовий у цьому посприяти.

Хто шукає роботу і кого шукає робота? 


Наразі на обліку перебувають понад три тисячі безробітних. Більша частина з них — жінки. Половина — це люди з вищою освітою. Серед них колишні економісти, бухгалтери та приватні підприємці.

За словами Світлани Серб, виникає деякий дисбаланс між попитом і пропозицією. Наразі виникла потреба у кваліфікованих працівниках сфери побуту: кухарях, швачках, фрезерувальниках, токарях і т. д.

Комментариев нет:

Отправить комментарий