среда, 12 апреля 2017 г.

Жорстоке підліткове побиття: як реагує Чернігів?

Минулого тижня було оприлюднене відео, на якому зафіксований факт побиття неповнолітньої дівчини. Її лупцювали троє дівчат-підлітків та повнолітня, котра, як згодом виявилося, є студенткою педагогічного вузу. Це відбувалося на очах однолітків, які фіксували побиття на відео. У подальшому було встановлено, що подібний випадок далеко не перший.

Інцидент узяли під контроль поліція та прокуратура. Наразі відкрите кримінальне провадження за частиною 2 статті 296 КК (хуліганство, вчинене групою осіб), яке карається обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до чотирьох років. Правоохоронці також встановили особи 32 присутніх під час конфлікту глядачів.

Едуард Альохін, начальник ГУНП в Чернігівські області, наголосив, що мають бути покарані не лише безпосередні учасники події, а й посадовці, чия бездіяльність сприяла виникненню подібної ситуації.

Суспільна реакція на підліткові розбірки


Подія викликала широкий резонанс не лише в чернігівської аудиторії, а і всеукраїнської. Інцидент розглядають у студіях одразу двох ток-шоу — «Говорить Україна» та «Стосується кожного». Так, у студії «Говорить Україна» з’ясувались нові обставини підліткового конфлікту. Зокрема, постраждала дівчина та двоє нападниць були знайомі до побиття та навіть переписувались у соцмережі. Хоча до виходу програми побита школярка та її родина це заперечували. Постраждала дівчина розповіла, що бійка виникла через мобільний телефон, який дівчата-нападниці хотіли відібрати в її подруги. Згодом місцеві ЗМІ встановили, що напередодні учасники тієї ж компанії побили ще й хлопця постраждалої дівчини. Цілком імовірно, існує значна частина історії, яку учасниці бійки батькам не повідомили.

В Інтернет-обговоренні користувачі висловлюють своє обурення: одні вимагають суворого покарання відповідно до законодавства, інші наполягають, що руйнувати життя підліткам не потрібно і вирішити ситуацію варто не з максимальною суворістю. Ще одна частина коментаторів вдається до міркувань про фізичну розправу.

І поки точаться дискусії, дві представниці підліткової компанії викладають відео, де ніби й заперечують провину своїх подруг, вибачаються, але презентують це досить зухвало. Піднявши ще одну хвилю суспільного обурення.

Тим часом родина потерпілої отримує численні погрози з вимогами забрати заяву з поліції.

Жертву побиття вже виписали з лікарні


Постраждалу дівчинку врятувала мешканка одного з будинків біля ТЦ «МегаЦентр», де й розгорталися події, яка втрутилася в бійку. Одразу потерпілу доставили до лікарні, однак 7 квітня її вже виписали. Дівчина скаржиться на погане самопочуття: у неї болить спина, голова, вона не може довго ходити. Її сестра повідомила в соціальній мережі, що вони були змушені проходити подальший огляд та лікування в столиці. Там лікарі виявили забої шиї, попереку, численні гематоми, перевіряють підозру на струс мозку.

Зазначимо: дівчину били ногами по голові, морально принижували (примушували витирати взуття нападниці, нахиляли обличчям до землі), за її словами, підпалювали волосся. Усе це зафіксовано на відео.

А що нападниці?


Відразу після розголосу інциденту безпосередні учасниці побиття видалили свої сторінки в соціальних мережах. Із середини минулого тижня не відвідували заняття.

Найстарша нападниця, студентка педагогічного вишу (до слова, мала опановувати спеціальність «Дошкільна освіта»), спробувала забрати документи. Заяву на її відрахування ще не підписали. Зазначимо: якщо дівчина піде з ВНЗ за власним бажанням, вона може уникнути поганої характеристики і потім матиме змогу безперешкодно вступити до іншого навчального закладу.

Реакція влади


6 квітня міський голова Владислав Атрошенко зібрав нараду з представниками шкіл, де навчаються неповнолітні учасниці інциденту. Педагоги наголошували на тому, що перекладати всю провину на шкільне виховання помилково. У дівчат досить звичайні характеристики, навчаються середньо. Вони намагалися завоювати лідерство в класі, проте в них це не вийшло, але в той же час із однокласниками були нормальні відносини. Міський голова повідомив, що карати освітян не будуть. Натомість у школах проведуть аналіз учнівської молоді з метою виявлення потенційних правопорушників та подальшу роз’яснювальну роботу. Крім того, правоохоронці мають посилити нагляд на вулицях міста і в соцмережах.

Результатом обговорення ситуації в ОДА за участі Уповноваженого Президента з прав дитини Миколи Кулеби стало рішення про створення робочої групи, до якої увійдуть працівники освіти, психологи та активісти.

Як виявилося, є й інші постраждалі від підліткової компанії, зокрема однієї з нападниць. У вівторк в ефірі програми «Говорить Україна» вони зустрілися з дівчиною, яка привселюдно била та принижувала їх. Поки дорослі шукали причини такої поведінки та давали оцінку інциденту, школярка намагалася вибачитись перед своїми жертвами.

Тим часом триває розслідування справи.

Комментариев нет:

Отправить комментарий