среда, 19 апреля 2017 г.

Театральне мистецтво без мовних бар’єрів: Чернігів готується зустрічати фестиваль моновистав

«Чернігівське відлуння» — міжнародний фестиваль моновистав — удруге пройде в Чернігові. Минулорічний досвід продемонстрував: незважаючи на особливості театральної форми, мовні труднощі, складні сюжетні композиції, чернігівському глядачеві припали до вподоби вистави одного актора. Тому й цього року керівництво Чернігівського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка готується забезпечити високий рівень проведення унікальної події в площині українського театрального мистецтва.

Кожну виставу добирала особисто Ніна Мазур, засновник міжнародного театрального фестивалю «Відлуння», віце-президент Міжнародного Інституту театру ЮНЕСКО. Головними критеріями були якість культурного продукту та можливість актора приїхати до Чернігова (до речі, виступають театрали за власний кошт). Проте Ніна Мазур ще минулого року наголошувала: для чернігівського глядача готує тільки найкраще і пропонує лише те, що бачила й оцінила сама. На жаль, куратор фестивалю не мала змоги побачити дві чернігівські роботи, тому вони не потрапили до програми.

Чернігівський театр ім. Т.Г. Шевченка також готував моновиставу, однак поки не вдалося отримати дозвіл автора. Андрій Бакіров, художній керівник — головний режисер, натякнув, що автор із Грузії, і наразі в перемовинах — стадія очікування. Він висловив сподівання, що постановка таки може з’явитися на професійному рівні.

На чернігівців чекає багато цікавих вистав. Сюжети як класичні, так і сучасні. Значна кількість постановок звучатиме іншими мовами: актори гратимуть польською, румунською, хорватською, вірменською, німецькою, литовською. За словами Сергія Мойсієнка, директора театру, театральне мистецтво не має мовних обмежень. Він навів приклад минулого року, коли грузинський актор зміг передати зміст не стільки словами, скільки емоційною грою, виразними мімікою та жестами. Глядач зможе ознайомитися з лібрето перед початком вистав, тож загальний зміст буде зрозумілий. Решта залежатиме від майстерності виконавця. Сергій Мойсієнко зазначив, що на майбутнє театр намагатиметься вирішити питання з технічним супроводом.

Стартує «Чернігівське відлуння» 22 квітня із вистави «Прокляті роки» за творами репресованих українських поетів. Разом із героєм глядач зможе відчути атмосферу 30–80-х років минулого століття, опосередковано познайомитися з поетичними геніями тих часів.
Загалом програма налічує 9 вистав з оригінальними сюжетними лініями. Квитки можна придбати в касі театру або на сайті concert.ua.

Діна ВОНГ

Комментариев нет:

Отправить комментарий