среда, 19 апреля 2017 г.

Чернігівський театр здобув міжнародне визнання

У квітні трупа Чернігівського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка взяла участь у IV Міжнародному фестивалі Українського театру «Схід-Захід» у Кракові. Постановка художнього керівника — головного режисера Андрія Бакірова «Комедія помилок» здобула одразу дві найвищі нагороди: диплом лауреата серед кращих вистав у категорії професійних театрів і диплом за кращу режисерську роботу.

Фестиваль «Схід-Захід» тільки набирає обертів, але вже широко відомий серед театральної спільноти Європи. Як випливає із назви — постановки здебільшого українські. Цього разу публіка дивилася вистави Київського, Одеського, Сумського, Сєвєродонецького театрів. Були роботи й німецьких та польських труп. Фестиваль започаткований українцями, які наразі мешкають у Польщі та мають на меті популяризувати театральне мистецтво своєї Батьківщини.
Чернігівцям випало виступати на відкритті цієї події. Зібрали майже повний зал. Крім захвату публіки, почесних нагород та визнання представників інших театральних осередків, трупа отримала запрошення на фестиваль наступного року.

До речі, перебуваючи в Польщі, чернігівські актори виступили і на Варшавській сцені. Як повідомило керівництво театру, вдалося не лише продемонструвати власну роботу, а й провести перемовини. Тож, цілком імовірно, чернігівському глядачеві випаде нагода ознайомитися з польською постановкою.

Наразі серед творчих планів Чернігівського театру — участь у фестивалі в Гданську, де грають виключно вистави за Шекспіром. Конкуренція дуже жорстка: добирають лише одну виставу-представника від країни. Тож чернігівцям доведеться докласти зусиль. До речі, наш театр уже брав участь у цьому фестивалі в 90-х роках із постановкою «Сон літньої ночі».

Діна ВОНГ


Комментариев нет:

Отправить комментарий