среда, 12 апреля 2017 г.

Академічному камерному хору імені Д. Бортнянського — 20

Саме цій визначній даті був присвячений прес-сніданок для журналістів, який відбувся 11 квітня в Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм. Художній керівник і головний диригент хору Іван Богданов поділився широкомасштабними планами колективу на майбутнє та зробив презентацію нових творчих проектів.

Більше семи років пан Іван керує хором імені Д. Бортнянського, і за цей час було втілено в життя багато незвичних та оригінальних творчих напрямків діяльності хору. Камерний хор не лише зберігає традиції, що були закладені засновником хору Любомиром Боднаруком, а й постійно тримає руку на пульсі часу — поєднує класичну музику із сучасною. За двадцять років співочий колектив став флагманом хорового мистецтва України і познайомив зі своєю творчістю людей у різних куточках як України, так і Європи.

Зараз колектив готується до святкових заходів. Головний концерт відбудеться 20 квітня, саме в день народження хору. Музиканти презентуватимуть музику від Й.С. Баха до сучасного гурту «Океан Ельзи».

Колектив постійно шукає нові шляхи популяризації хорового співу. Чернігівці завжди із задоволенням відвідують його концерти в Борисоглібському соборі .Сьогодні хор планує співпрацю з Чернігівським обласним музеєм імені Г. Галагана. Про плани в цьому напрямку розповіла директор музею Ірина Ральченко. Уже кілька років у музеї діє проект «Музичні зустрічі в музеї». Вона вважає, що дивовижні голоси хору імені Д. Бортнянського зовсім по-новому лунатимуть у Галаганівський залі, де в антуражі старовинних портретів старовинна музика буде звучати особливо гармонійно.

Іван Богданов мріє втілити в життя ще одну свою ідею — першими в Україні відтворити проект автентичної добаховської музики. І зробити це в костюмах тієї епохи. Кожен співак уособлюватиме відому особистість, це буде своєрідне інтегрування глядача в історичну епоху. Проект затратний і потребує значних коштів, але пан Іван сподівається, що задум йому вдасться.

Хор готує нові програми: триб’ют-концерт Стінга, класику українського року, проекти «Кузьма» й «Апокаліпсис сьогодні», кавери на пісні гурту «Кіно» та ще багато іншого. Варто згадати і ще один вдалий проект хору— створення Дитячого хору хлопчиків, який уже завоював любов і шанування глядачів. Про діяльність хору хлопчиків розповіла його керівник Світлана Карма. Хор лише за три роки свого існування встиг підготувати п’ять повноцінних концертних програм. І ось 22 квітня вони презентують нову складну програму — духовної музики. До речі, 21 та 28 квітня хор запрошує чернігівців на день відкритих дверей.

Усі учасники прес-сніданку зійшлися на думці, що Чернігів має розвиватися як красиве культурне місто, де не повинно бути насильства, ненависті, хамства. Та все це залежить від кожного з нас.Марта ЄЛІСЄЄВА

Комментариев нет:

Отправить комментарий