воскресенье, 9 апреля 2017 г.

Від 1 квітня за пенсіями — на пошту

Видача пенсій 72 тисячам українських пенсіонерів, які отримували її в установах банків із російським капіталом, від 1 квітня буде здійснюватися у відділеннях «Укрпошти» або ж листоноші розноситимуть їх по квартирах отримувачів. Про це «Відомостям» розповів начальник Чернігівського управління Пенсійного фонду України Микола Демченко.

За його словами, У Чернігові таких пенсіонерів близько 500, більшість із них отримували пенсію в «Промінвестбанку». Усі вони вчасно переведені на отримання пенсії через «Укрпошту» зі збереженням терміну виплати, а далі вони можуть обрати зручну для себе установу.

На сьогодні таких банків в Україні п’ять, але з’явилося повідомлення, що «Сбербанк России» вже продав свою українську дочку ПАТ «Сбербанк» латвійському банку «Норвік», власником якого є Григорій Гусельніков, та громадянину Великої Британії Саїду Гуцерієву, сину відомого російського мільярдера Михайла Гуцерієва, який виступає від якоїсь білоруської компанії.

Колишній заступник голови правління НБУ Ярослав Салтис вважає, що для нас це гарний вихід, бо якщо б усі п’ять банків збанкрутіли, а застосовані до них санкції зробили б це неминучим, то Фонду гарантування вкладів фізичних осіб довелось би повернути лише фізичним особам 21 млрд грн, а загалом 32 мільярди. Утім оборудку має затвердити НБУ, бо треба перевірити покупців за критеріями Нацбанку, і такий процес триває не менше трьох місяців.

Варто зазначити, що з банків, які потрапили під санкції, два колись були стовідсотково українськими, але через фінансові проблеми власники закликали на допомогу росіян. «Промінвестом» володів колишній голова НБУ Володимир Матвієнко, але після кризи 2008–2009 років був вимушений продати його російському «Внешэкономбанку». А банк Петра Порошенка «Мрія» мав труднощі ще восени 2004 року, і після допомоги Нацбанку власник дуже вигідно продав його «Внешторгбанку» Росії.

Оцінюючи фінансовий стан цих банків, треба мати на увазі, що після падіння курсу гривні в 2014 — на початку 2015 років вони опинилися, як і більшість наших банків, у важкому стані, і НБУ висунуло їм вимоги про докапіталізацію. За 2015 рік та 9 місяців 2016 р. тільки «Сбербанк», «Промінвест» і «ВТБ» виконали докапіталізацію майже на 50 мільярдів гривень за рахунок конвертації кредитів від материнських структур та вкладання грошових коштів. Але після введення санкцій докапіталізація практично унеможливлена. І продаж є для російських «дочок» єдиною можливістю запобігти банкрутству.

На жаль, наші державні банки поки працюють неефективно. Не враховуючи «Привату», у лютому та березні «Ощадбанк» і «»Укрексімбанк» докапіталізовані на 16,6 млрд гривень. А «Привату» не вистачило запланованих 116, 8 млрд грн докапіталізації, і до них планується додати ще понад 10 млрд. І знову з кишень платників податків. Між тим державні банки в лютому одночасно на 2% зменшили ставки депозитів, що робить їх непривабливими для зберігання грошей громадян, адже вони воліють зберігати їх саме в готівці. Так, за даними згаданого Ярослава Солтиса, готівки «на руках» у 8 разів більше, ніж у банківській системі.
Оприлюднення е-декларацій високопосадовців — яскраве тому підтвердження.

Михайло БІЛЕНЬКИЙ

Комментариев нет:

Отправить комментарий