среда, 29 марта 2017 г.

Убивство левиці було підлаштоване? Засновник цирку Kobzov уперше прокоментував ситуацію

Микола Кобзов
Гастролі одного із шоу цирку Kobzov почалися трагічно: 16 березня левиця вийшла з вольєру, напала на дресирувальника та побігла в сторону жилої території. На одному з подвір’їв хижак напав на собаку, і тоді було прийняте рішення, що тварину потрібно застрелити. Інцидент викликав хвилю обурення серед зоозахисників, а низка всеукраїнських ЗМІ почала транслювати новину разом із повідомленням про мітинг за цирк без тварин, який має відбутися 21 квітня.

Директор цирку Микола Кобзов дав перший офіційний коментар перед прем’єрою іншої програми Extreme Show, презентованої в Чернігові 23 березня. Зокрема він зазначив, що втеча хижака, можливо, є провокацією, спрямованою на дискредитацію цирку. Адже біля вольєру перебували два сторонні чоловіки. Імовірно, що це саме вони випустили левицю. Наразі їх розшукують. «Інформація про те, що в нас сталося, з’явилася в мережі раніше, ніж ми дали коментарі. Причому інформація детальна, зі вказівкою, як і ким був відритий вольєр», — коментує свої припущення Микола Кобзов.

Крім того, власник цирку повідомив: транквілізатори та спеціальний пристрій для їхнього застосування були. Проте левицю ловили о другій ночі, коли було темно. До того ж постріл препаратом зі спеціальної трубки можна здійснити не далі, як за п’ять метрів. Тварина потрапила на приватне господарство, була налякана, а отже, могла поводитися непередбачено. За таких обставин і було прийнято рішення її застрелити. До речі, левиця була донькою однієї з «акторок», сама участі в шоу не брала, дресурі її не піддавали.

Цирк перевіряють, крім того, проводиться і службове розслідування адміністрацією. На запитання, чому прогледіли сторонніх на території, Микола Кобзов відповів, що його підлеглі якраз готувалися до прем’єри. Можливо, тому й не звернули належної уваги на молодиків. Зазначимо, що цирк Kobzov практикує доступ до тварин: можна подивитися, як за ними доглядають і як вони живуть. Але під наглядом персоналу.

Наразі ж цирк Kobzov представляє в Чернігові екстремальне шоу без участі тварин. Extreme show — це унікальна для України програма, побудована виключно на виконанні небезпечних трюків, причому без страховки. Чернігівці побачили її першими. Перед глядачами протягом 10 днів виступатимуть і новоспечені призери Циркового фестивалю в Монте-Карло (цирк уклав із ними контракт до перемоги, таким чином вдалося «здобути» програми зірок) — канатохідці з Латинської Америки. До речі, практично всі циркачі мають відзнаки міжнародного рівня. Номери збирали з усього світу. Загалом на підготовку шоу пішло два з половиною роки.
І хоча на арену не виходили екзотичні тварини, майстерності та відчайдушності канатохідців, мотоциклістів, акробатів виявилося достатньо, аби зібрати повний зал та викликати захват у публіки. Проте пропозиція відмовитися від тварин викликає в Миколи Кобзова здивування. Адже класичний цирк, на його думку, передбачає наявність акторів-тварин, і в Європі цю традицію зберігають. До того ж у зв’язку зі скасуванням пенсійного стажу труднощі виникають у акторів-людей: тепер акробати, еквілібристи, гімнасти ітимуть на пенсію в 60 років.

«У мене таке враження, що Україну хочуть позбавити всього сильного, що в неї є. А в Україні — якісний цирк, ми переможці міжнародних фестивалів. До речі, у кінці минулого року ми увійшли до десятки найкращих цирків Європи», — коментує Микола Кобзов.

Номер "Сфери сміливості"

До речі


Мітинг, приурочений до Дня цирку, спрямований на підтримку законопроекту 5119-1 «Про гуманне ставлення до тварин», запланований на 23 квітня. Наразі локальні заходи вже пройшли в низці міст, зокрема Києві, Білій Церкві, Львові, Дніпрі, Ужгороді. Розгляд законопроекту, на думку активістів, умисно затягується спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм, тож публічною акцією громадськість намагається привернути увагу до проблеми. Микола Кобзов зазначив, що, імовірно, на відкладення розгляду вплинула реакція прихильників циркового мистецтва.

Діна ВОНГ


Комментариев нет:

Отправить комментарий