пятница, 31 марта 2017 г.

Додаткові документи та кримінал: історія з «Тойотою» мера з новими подробицями

Призупинення справи про притягнення Чернігівського міського голови до адміністративної відповідальності мало свій ефект: на четверте судове засідання 28 березня Владислав Атрошенко таки прийшов. Однак такого суд не очікував, тому й свідків (представників реєстраційного центру та «Сівер Авто») не запрошували. Тепер на них чекають 6 квітня, коли вони мають роз’яснити декілька принципових нюансів у документації. А їх багато.


Нові паперові обставини

Владислав Атрошенко зазначив про ще одну угоду, яку можна вважати додатком до основного документа про купівлю-продаж. Ідеться про те, що клієнт міг користуватися автомобілем 24 дні, щоб переконатися в його технічних характеристиках та справності. Таким чином, Владислав Атрошенко спершу отримав право експлуатації, а вже потім, від’їздивши зазначений термін, 26 вересня набув права власності. Зміни до декларації вніс 5 жовтня, тож по факту — нічого не порушив. Проте, хоча документ і є принциповим додатком до угоди про купівлю-продаж, суду він був наданий лише на четвертому засіданні.


Вкрали в мера з-під носа


Не менш цікавими за додаток до угоди є обставини, які й спричинили його укладання. Виявляється, мер мав наміри придбати авто ще в липні, навіть здійснив оплату. Але доставлену машину викрали з автосалону, із приводу чого відкрите відповідне кримінальне провадження. У зв’язку з цим продавець та покупець дійшли компромісу: оплату зарахували при купівлі іншого авто такої ж моделі (є лист клієнта з цього приводу). Більше того, В. Атрошенку була надана можливість перевірити якість нової «Тойоти» впродовж 24 днів.

Особливості інтерпретації або юридичне пояснення, чому «нісенітниця»


Сторона захисту наполягала на тому, що справа відкрита безпідставно. Аргументували це зокрема й тим, що особа, яка складала протокол, не мала на це повноважень. Ідеться про Олега Лозового, старшого опер-уповноваженого управління протидії злочинності в сфері економіки ГУ МВС України в Дніпропетровській області.

Недосконале законодавство і в аспекті того, що не зазначено, кому саме мав звітувати міський голова про зміни в майновому стані. На це теж звернув увагу адвокат мера, цитуючи статтю 172.6. КУпАП: «Зазначена норма не містить жодного посилання на частину 2 статті 52 ЗУ «Про запобігання корупції» як на таку, що формулює вимоги щодо порядку або строки повідомлення про відкриття рахунку чи суттєві зміни в майновому стані, і не вказує адресата цього повідомлення».

Характерна й «вада кваліфікації діяння та позбавлення протоколу необхідної доказовості» у трактуванні частини 2 вищезгаданої статті. Мається на увазі, що станом на вересень під декларування підпадало майно, вартість якого перевищувала 50 мінімальних зарплат (72 500 грн), а не 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (80 000 грн) (редакція чинна з 1 січня 2017). Принципова ремарка, особливо з урахуванням того, що вартість «Тойоти» мера — 2 млн 284 тис. гривень.

При цьому клопотання про долучення першої липневої угоди купівлі-продажу, виписки з карткового рахунку В. Атрошенка, додатку про випробувальний строк було задоволене лише з другого разу — через те, що копії не були завірені належним чином. І вже після того, як суду були надані оригінали для звірки, матеріали додали.

Представники прокуратури в свою чергу наполягають на тому, що необхідні показання свідків із цього приводу, адже навіть після ознайомлення з оригіналами в них залишились сумніви. Зокрема увагу звернули на те, що документ про випробувальний термін використання авто прописаний як невід’ємна частина угоди про купівлю-продаж, проте раніше наданий не був. Було озвучене припущення, що певні папери були створені з метою ухиляння від відповідальності. Спростувати або підтвердити його можна буде після свідчень представника «Сівер-Авто».

Тим часом Владислав Атрошенко вже подав нову декларацію.

Нагадаємо суть справи 


Владиславові Атрошенку закидають несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. Ідеться про авто «TOYOTA LAND CRUISER 200» 2016 року випуску. Міський голова зареєстрував автомобіль 6 вересня, а зміни до декларації вніс 5 жовтня. Хоча термін внесення змін — 10 днів. Проте пан Атрошенко зазначає, що, відповідно до умов угоди купівлі-продажу, права власності на авто він набув 26 вересня.

Комментариев нет:

Отправить комментарий