среда, 1 марта 2017 г.

У «Десні» триває перевірка

Міністр оборони України Степан Полторак своїм рішенням призначив комісію щодо вивчення проблемних питань в одній із військових частин 169-го Навчального центру Сухопутних військ Збройних сил України, що знаходиться в селищі Десні Козелецького району.

Про це повідомив начальник регіонального медіа-центру Міноборони України в м. Чернігові Вадим Мисник. Приводом для перевірки стало відео військовослужбовців-контрактників, викладене в Інтернет, у якому вони демонструють жахливі умови перебування в навчальному центрі «Десна».

У відео автор демонструє розбиту плитку, забиті туалети, зламані двері, старі меблі в казармах, щілясті вікна та цвіль на стінах, а також розповідає про низький рівень організації навчання. Він стверджує, що контрактників навчають строковики без бойового досвіду, а головне заняття в навчальних корпусах — сон.

«Комісія працювала вчора в селищі Десні для підтвердження вказаних порушень. Посадові особи всіх рівнів, стосовно яких були виявлені порушення, уже встановлені. Буде прийнята принципова оцінка їхньої діяльності, винних притягнуть до відповідальності, — зазначив Вадим Мисник. — Результати перевірки оприлюднять найближчим часом на офіційному веб-порталі міністерства».

Він пояснив, що поточний ремонт казарменого фонду проводився, але в якій черговості та наскільки якісно — зараз встановлює комісія. Казарма, що потрапила у відеоролик, також знаходилася на стадії відновлення. «Зараз усіх військовослужбовців із казарми відселено, там проходить усунення недоліків», — пояснив Вадим Мисник. Він підкреслив, що комісія комплексна, тож перевіряє не лише умови проживання військовослужбовців, а й рівень організації підготовки в частині.

Автор відео нині переведений до іншої військової частини задля недопущення інцидентів з боку командування. «Із ним особисто розмовляв міністр оборони та керівництво відомства. Зараз він приступив до виконання своїх обов’язків і, можливо, буде там прес-офіцером», — пояснив Вадим Мисник.

Коли верстався номер. Як повідомили у прес-службі Міноборони України, міністр оборони Степан Полторак за підсумками роботи комісії ухвалив низку кадрових рішень.
Трьох посадових осіб знято з посад. Крім того, у 2017 році до планових 12,7 мільйона гривень для потреб 169-го навчального центру буде додатково виділено ще 15 мільйонів гривень.

Леся КОВАЛЕНКО


Комментариев нет:

Отправить комментарий