среда, 1 марта 2017 г.

Військовий капелан: міжнародний досвід

Минулого тижня на базі Чернігівського 8-го навчального центру Державної спеціальної служби транспорту відбулася низка заходів, на яких були присутні командири рот з усіх куточків України. Головна мета зібрання — обмін досвідом, інформацією, налагодження контактів. У рамках зустрічі увагу приділяли саме морально-психологічному забезпеченню із залученням релігійної складової.

Подібний захід проводиться вперше. За словами Віктора Жигунова, начальника управління по роботі з особовим складом Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту, виникла необхідність вислухати проблеми командирів рот, адже серед інших завдань вони мають дбати і про духовне виховання своїх підлеглих.

Духовні потреби бійців і завдання військових капеланів


Капелан — це священик в армії, до повноважень якого входять задоволення релігійних потреб військовослужбовців та душпасторська опіка їхніх сімей.

«Чому Бог допустив війну?», «Чому у світі є зло?», «Чому мої побратими загинули, а я ні?» — ось найпоширеніші питання, які ставлять духовним наставникам українські військові. Відповісти на них, а також дати духовну настанову, допомогти адаптуватися в мирному житті і просто вислухати мають військові капелани.


Українські військові очима американців


Ділитися досвідом до Чернігова приїхали Джефф та Керол Лаффлін, представники місії Campus Crusade for Christ. Варто зазначити, що в Америці психологічна допомога військовим дуже розвинена, тоді як в Україні це питання актуалізувалося лише з початком АТО.

Особливості української війни на думку подружжя Лаффлін:

— Для українців ця війна є народною боротьбою за свою країну. Це стало суттєвим фактором консолідації для цілої нації (про що свідчить волонтерський рух), а отже, і додатковою моральною підтримкою для окремого бійця.

— На відміну від американський військових дій, українська АТО проходить безпосередньо на території країни. А це деморалізуюча обставина.

— Українські бійці, особливо чоловіки, більш закриті, усе переживають у собі. Та навіть попри це, вони відрізняються більшою емоційною стійкістю порівняно з американцями.

— Для українських військовослужбовців віра не є настільки важливою, як для американських. Хоча в жорстких реаліях війни бійці поступово приходять до Бога. Певні атеїстичні тенденції — це вплив історичної складової, а саме — радянського минулого.

Діна ВОНГ

Комментариев нет:

Отправить комментарий