среда, 1 марта 2017 г.

У Чернігові підписали угоду про соціальну адаптацію

24 лютого голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч, ректор Чернігівського національного технологічного університету Сергій Шкарлет та президент Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов підписали тристоронній Меморандум про співпрацю.

Уже другий рік поспіль на базі ЧНТУ реалізується проект із перепідготовки та соціальної адаптації військових і членів їхніх родин. У рамках програми колишні військовослужбовці опановують цивільні спеціальності, зокрема «Інтернет-технології в бізнесі та web дизайні» та «Підприємницька діяльність у сфері ресторанно-готельного бізнесу».

Сергій Шкарлет зазначив, що програма втілюється успішно, і відзначив високий рівень освітньої бази. Зокрема 10 занять проводить лектор із Норвегії, який має вагомий теоретичний і практичний досвід зі втілення програм НАТО. За словами ректора ЧНТУ, проект користується попитом серед бійців АТО.

Володимир Рубцов спрогнозував підвищення зацікавленості спеціальністю готельного бізнесу, адже, на його думку, саме ця галузь є особливо актуальною для Чернігова. Зазначимо, що метою проекту є не лише просвітницька діяльність, а й подальше сприяння у працевлаштуванні та навіть започаткуванні власного бізнесу.

Залучення представників місцевих адміністрацій є важливою віхою для подальшого розвитку проекту «Україна-Норвегія», адже це виконання вимог країни-партнера зі співфінансування. Валерій Куліч у свою чергу підкреслив, що до програми бажано залучити військовослужбовців із ОТГ для забезпечення громад кваліфікованими кадрами.

Підписання меморандуму — важливий крок до розвитку подальшої співпраці в соціальній та бізнесовій сферах. У перспективі — налагодження експорту аграрної продукції Чернігівщини до країн Скандинавії.

Це вже друге підписання документа між представниками обласної адміністрації, університетом — учасником програми та Міжнародним фондом соціальної адаптації в лютому поточного року. До цього наміри про подальшу взаємодію закріпили в Тернополі.

Нагадаємо, що проект «Україна-Норвегія» втілюється на території України протягом 13 років. За цей час учасниками програми стали понад 8 тисяч військовослужбовців та членів їхніх родин.

Діна ВОНГ

Комментариев нет:

Отправить комментарий