среда, 29 марта 2017 г.

Саджали сакури та обговорювали проблеми: Чернігів зустрічав представника Японії

23 березня вперше до нашого міста завітала Іто Юрі, аташе економічного відділу Посольства Японії в Україні. У рамках візиту вона зустрілася з міським головою Владиславом Атрошенком для обговорення здобутків чинних зв’язків та перспектив подальшої співпраці.

Японські гроші та чернігівське сміття: про що говорили на офіційній частині зустрічі


Дипломатичним відносинам між державами вже 25 років. За цей час Японія виділила фінансову допомогу розміром 3,1 млрд доларів, із яких 1,8 млрд — у 2014–2017 рр.
Пані Іто зазначила, що наразі Японія підтримала 6 проектів Чернігівщини на загальну суму 350 тис. доларів, серед яких і технічна допомога медичному закладу. Так, незабаром до обласного туберкульозного диспансеру завезуть нове обладнання.

Гостю ознайомили із загальними відомостями про Чернігів, акцентували увагу на розвитку туристичної галузі та потужностях промисловості міста. Надалі перейшли до обговорення нагальних проблем. Зокрема міська влада сподівається на грантову допомогу японців у впровадженні екологічних програм і технологій, особливо цікавлять методи утилізації сміття. В. Атрошенко розповів, що наразі місто розглядає польський проект. Проте платоспроможність населення досить низька, і біомеханічний варіант польських інвесторів дорогий для Чернігова, тому влада відкрита й для інших пропозицій. Мер зазначив, що на будівництво сміттєпереробного заводу місто готове виділити не більше 40 тис. євро. Він підкреслив, що ця галузь може давати непогані прибутки, і висловив сподівання, що в Японії знайдуться як інвестори, так і цікаві проекти. У такому випадку міська влада візьме на себе пошуки місця та сприятиме прокладанню необхідних комунікацій.

Також В. Атрошенко висловив сподівання на укріплення та пожвавлення торгових відносин між Чернігівщиною і Японією. Іто Юрі пообіцяла, що передасть запрошення японським підприємствам.

Перші в Україні: чернігівці розпочали насаджування японських дерев


Налагоджували не лише ділову комунікацію, а й культурну. Іто Юрі розповіла про початок кампанії з висаджування 2500 сакур, ініційованої посольством Японії. У рамках акції в різних містах України планують висадити якомога більше дерев, бажано 2500, щоб українці змогли насолодитися красою японської природи. Така кількість приурочена до 25-ї річниці дипломатичних відносин між країнами.


Посадка запланована на квітень, проте першим ініціативу підхопило наше місто, тож фактично кампанія вже розпочалася. Владислав Атрошенко, Іто Юрі та представники депутатського корпусу заклали Алею сакур із 51 деревця у парку навпроти «Мегацентру». На садівництво міська влада витратила 160 тис. гривень.

Дерева сорту Royal Burgundy адаптовані до наших кліматичних умов, тож так званий сигнальний цвіт чернігівці побачать уже цього року.

Діна ВОНГ

Комментариев нет:

Отправить комментарий