среда, 15 марта 2017 г.

І знову в Чернігові «Сіверські музичні вечори»

Микола Сукач
Фестиваль класичної музики «Сіверські музичні вечори» вже 17 років поспіль об’єднує шанувальників класичної музики і презентує наше місто як музичну столицю Сіверського краю. Слава про нього вже давно розлетілася по всьому світу. Цього року він присвячений творчості геніального композитора Людвіга ван Бетховена і проходить у рамках заходів до року Японії в Україні.

Розпочнеться фестиваль масштабним виконанням Симфонії № 9 Бетховена. У виконанні твору візьме участь не лише Академічний симфонічний оркестр «Філармонія», а й національна заслужена академічна капела України «Думка», камерний хор «Цурумі» з міста Осака та японські солісти. Диригуватиме відомий диригент Міцунобу Такая (Японія). Така співпраця стала можливою завдяки дружнім стосункам між нашими країнами. Нагадаємо, що нині виповнюється 25 років дипломатичним відносинам між Україною та Японією.

Фестиваль проходитиме від 18 березня до 6 квітня. Чернігівські меломани матимуть змогу знову почути віртуозну гру скрипалів Анатолія Баженова, Олега Серединського та альтиста Сергія Романського. Вони виконають дует, тріо та квартет Бетховена.

Один із вечорів буде присвячений творам Сергія Борткевича. Музикою цього геніального українського композитора, яка довгий час була майже невідома широкому загалу, чимдалі більше цікавляться в усьому світі. Виконувати її буде віртуозна піаністка з-за океану Надія Влаєва.

Подарує музичну насолоду і давній друг нашого міста та симфонічного оркестру Вадим Руденко. Цього року він приїде разом зі своїм сином. 13-річний Філіп Руденко вже досвідчений виконавець і зіграє кілька складних творів як особисто, так і разом із батьком.
Багатьох чернігівців минулого року вразив своєю грою скрипаль Давід Небель зі Швейцарії. Цього року він теж готується до виступів у Чернігові.
На закритті фестивалю буде виконана ще одна симфонія Бетховена — П’ята. Диригуватиме оркестром диригент із США Вінстон Фогель.
За час існування фестивалю майже 50 музикантів світового рівня грали з нашим академічним симфонічним оркестром «Філармонія». Фестиваль живе попри всі економічні негаразди. На думку Миколи Сукача, художнього керівника і головного диригента оркестру, світ рятує не краса, а ентузіасти, які вірять і дарують надію на краще всім людям. Музиканти, які візьмуть участь у фестивалі, саме такі.

Марта ЄЛІСЄЄВА
Фото: Юрій ПАВЛЕНКО

Комментариев нет:

Отправить комментарий