пятница, 17 марта 2017 г.

Фото-Одеса запрошує в гості

Нещодавно в Чернігові відбулася презентація єдиного в Україні фестивалю фотографії Odessa//Batumi Photo days Festival. Цій культурній ініціативі вже три роки, і вона географічно поєднує два береги Чорного моря: Одесу та Батумі.

Як розповіла директор-координатор заходу Катерина Радченко, три роки тому через нестабільну ситуацію в країні загалом і в Одесі зокрема місце проведення фестивалю було під питанням. Проте була можливість продемонструвати українську фотографію в Батумі. Хоча потреби в цьому не виникло, наразі маємо два фестивалі: український — у квітні, грузинський — у вересні.

Чим цікавий


Найголовнішим завданням фестивалю є дослідження історії української фотографії. За словами Катерини Радченко, останньою тенденцією є актуалізація репортажної зйомки. Але якщо не брати до уваги нещодавні події в країні, вітчизняні фотомитці цікавилися людським тілом та самопізнанням у власних світлинах.

Odessa//Batumi Photo days Festival не просто вражає експозиціями. Це освітня платформа. Професіонали мають можливість безкоштовно відвідувати майстер-класи провідних іноземних фотографів, а аматори — слухати лекції з фотомистецтва. Цього року ділитимуться досвідом концептуальної фотографії та створенням вдалого портфоліо.

Крім того, це ще й майданчик для культурної комунікації. Українські фотографи не просто ознайомляться із творчими здобутками колег з інших країн, а й отримають можливість налагодити ділові контакти.

Тема цьогорічного фестивалю — «Завтра//Сьогодні». Уже відібрані серії робіт 14 українських фотографів, а загалом заявки на участь надіслали 124 охочих. Куруватиме експозицію експерт із Сінгапуру Кевін Лі.

Коли їхати?


Фестиваль проходитиме в Одесі 19–23 квітня. До речі, це гарний шанс встигнути відвідати Південну Пальміру за прийнятними цінами. Локації фестивалю базуватимуться в історичному центрі міста, а фотопокази проводитимуть в альтанці Міського саду на Дерибасівській.

Фото за гроші


Фестиваль фактично самофінансується. Покази та ознайомлення з експозиціями безкоштовні. Як і майстер-класи та лекції (головне — вчасно зареєструватися). Усі кошти — це власні ресурси організаторів, учасників, закладів-партнерів та всіх небайдужих до фотографії людей. Цього року волонтери закликають допомогти їм фінансово, щоб гідно провести фотодні. Хоча, якщо не вдасться назбирати заплановану суму в 50000 грн, фестиваль усе одно відбудеться, запевнила Катерина Радченко.

Недоліки


На фестивалі відбудуться покази робіт фотографів із Мексики, Канади, США, Ірану, Словаччини, Латвії та Нігерії, які, імовірно, вибиватимуться із загального українського фотодискурсу. Щоб ознайомити чернігівського реципієнта з таким форматом долучення до мистецтва, організатори фестивалю продемонстрували відеоряд із робіт, які були представлені минулого року (із головними експозиціями включно). Проте поряд з українськими зображеннями зруйнованого війною Сходу, занедбаними територіями Криму, азіатськими світлинами бідності запустили й серію оптимістичних фото з декоративними песиками. Ця відеопрезентація не вписувалася ні в смислову концепцію, ні в загальний емоційний фон, ні в тематичне русло робіт. Хотіли показати все, проте підійшли до цього безвідповідально. Лишається сподіватися, що і головна цьогорічна експозиція, і відеопокази будуть відрізнятися кращою продуманістю та смаком.

Діна ВОНГ

Комментариев нет:

Отправить комментарий