понедельник, 13 марта 2017 г.

За кабельне телебачення доведеться платити більше

Від березня 2017 року абоненти кабельного телебачення, які користуються ним у цифровому форматі, будуть сплачувати ТОВ «Основа-ТВ» за місяць 75 гривень. Попередні зміни вартості отримання послуг були в червні 2016 року. Тоді вона збільшилася від 55 до 65 гривень.

Таке підвищення тарифів викликає в абонентів «Основи» справедливе запитання — «за що?» Може, покращилась якість чи збільшилась кількість каналів, які ретранслюються? Цього сказати не можна. Канали наразі зникають і хоча, мабуть, не з вини оператора, але ж і зменшуються його витрати, бо не треба платити «за супутник». Навіть якщо ці канали замінюють іншими, то це відверте «сміття», не варте витрачених грошей.

Можуть заперечити, що плату коригують на показник інфляції або на девальвацію гривні. Але інфляція за 2016 рік склала 12,4%, а плата з березня збільшується на 15,4%. Щодо курсу, то щось важко знайти на екрані якісний імпортний продукт.

А ще треба мати на увазі, що кабельне телебачення не входить до переліку комунальних послуг, на які призначається субсидія. При цьому в Чернігові 80 тисяч пенсіонерів із середньою пенсією 1700 грн, для яких кожна копійчина на рахунку, а 75 гривень — великі гроші. І варто сказати, що в Чернігові плата за кабельне телебачення вища, ніж у подібних містах, зокрема в Житомирі та Черкасах.

Колись у Чернігові було шість операторів кабельного телебачення, наприклад, «НІСА», «КТЦ» та інші, і була певна конкуренція, яка не дозволяла безконтрольно підвищувати ціни. Але з часом нинішні власники «Основи» прибрали всіх операторів до своїх рук, а регіональні відділення АМК України дивилось на це крізь пальці. На відміну від «Волі», яку в Києві примусили діяти в конкурентному середовищі.

Петро ЛАВРОВ

Комментариев нет:

Отправить комментарий