среда, 29 марта 2017 г.

І знову шахраї

Від початку року в області скоєно понад три сотні шахрайств різних видів. Найбільш розповсюдженими залишаються так звані «телефонні» (ваш син у поліції, лікарні тощо), банківські або карткові, коли жертви називають аферистам реквізити рахунку, та Інтернет-шайхрайства під час купівлі-продажу товарів через всесвітню мережу.

Найбільш резонансними за цей період стали:


Телефонне шахрайство (ваш син потрапив у ДТП) на загальну суму близько 170 тисяч гривень.

18 березня пенсіонерці зателефонував невідомий та повідомив, що її син нібито потрапив у ДТП і потребує грошей для «вирішення» питання. Без зайвих вагань жінка погодилася допомогти синові та власноруч передала незнайомцю 6000 доларів США, 2000 гривень та близько 15 грамів виробів із жовтого металу.

Класичним прикладом банківського шахрайства на 15 тисяч гривень є шахрайство в Борзнянському районі. 18 березня невідома особа в телефонному режимі, представившись працівником служби безпеки банку, дізналася номер банківської картки. У подальшому з рахунку жертви зникло 15000 гривень.

Верхом нерозважливості з боку Інтернет-покупця став факт купівлі мінеральних добрив через сайт оголошень 13 лютого. Для початку аферисти попросили фермера перерахувати їм завдаток у сумі половини вартості товару. Але через деякий час продавець зажадав отримати повну передоплату за міндобрива. Фермер слухняно переказав на вказаний рахунок близько півмільйона гривень, але товару так і не отримав, а представники «фірми» на зв’язок перестали виходити.Сектор комунікації поліції Чернігівської області

Комментариев нет:

Отправить комментарий