понедельник, 27 марта 2017 г.

В очікуванні вугілля від «Роттердам+»

Голова Національної комісії з регулювання ринків енергетики та комунальних послуг Дмитро Вовк проанонсував розгляд 23 березня підвищення на 1% оптових тарифів на електроенергію замість раніше запланованого зменшення на 5,8% у зв’язку з необхідністю імпорту вугілля антрацитної групи.

Це перший підсумок указу Президента України про тимчасову заборону переміщення товарів через лінію розмежування між нашою територією і тимчасово неконтрольованими територіями Донецької та Луганської областей.

На жаль, це підвищення цін на електроенергію, мабуть, не останнє. Адже досі ми отримували вугілля від шахт, які були зареєстровані в Україні, хоч і за завищеною ціною — 1760 грн за тонну. Але тепер доведеться купувати за ціною 2550 грн, а потрібно його не менше 5 мільйонів тонн — це понад 12 мільярдів гривень. Ці гроші, безумовно, будуть узяті з гаманців пересічних українців.

На жаль, коли ухвалювалося рішення про заборону перетину лінії розмежування, економічні наслідки не були прораховані. Не зробили цих розрахунків і зараз, але немає сумніву, що обіцяне зростання економіки на 3% цього року відкладається, як і підвищення добробуту населення, хай і незначне. Саме воно й понесе найбільші втрати.

Михайло БІЛЕНЬКИЙ

Комментариев нет:

Отправить комментарий