среда, 29 марта 2017 г.

Головній книжковій скарбниці Чернігівщини — 140 років

28 березня виповнилося рівно 140 років Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Короленка.

Історія бібліотеки не завжди була безхмарною. Вона була знищена під час Другої світової, але мов Фенікс повстала з попелу. Працювала навіть під час війни, а після руйнування 1943 року чернігівці об’єднали зусилля і зробили все, щоб бібліотека запрацювала на повну силу. Сьогодні бібліотека — важлива наукова та просвітницька установа, яка проводить велику краєзнавчу, культурну та патріотично-виховну роботу.

У бібліотеці зберігаються унікальні  книжки, які з’явилися завдяки людям. Вони поповнювали фонди, передаючи свої приватні колекції, і зараз бібліотекарі пишаються безцінними екземплярами. Найстаріша датується 1787 роком - « Зеркало света», є чудові книжки з колекції графа Милорадовича, інших приватних бібліотек. Сьогодні фонд поповнюється також за рахунок Чернігівської митниці.

Бібліотечні працівники вже давно тримають руку на пульсі сучасних технологій і втілюють їх у життя. Підвищують сервіс, відцифровують книжки, застосовують он-лайн реєстрацію тощо. Бібліотека вже давно перетворилася   на сучасний культурний центр, де проходять виставки, мистецькі заходи, творчі зустрічі та презентації.

Ще одним з напрямків діяльності бібліотеки є залучення  людей до вивчення іноземних мов. При бібліотеці працює 16 мовних клубів. Відділу іноземних мов у цьому році виповнюється вже 45 років і він постійно розширює свої зв’язки із різними країнами. Гарно налагоджена робота із Посольством США в Україні. Десять років працює центр «Вікно в Америку», куди люди приходять цілими родинами, щоб більше дізнатися про цю країну.

Важливу роботу проводить і центр правової інформації, який постійно співпрацює із головним управлінням юстиції. Саме тут можна безкоштовно отримати юридичні консультації з цивільного, сімейного трудового та житлового законодавства.

Урочистості з нагоди ювілею бібліотекарі вирішили перенести на вересень, коли святкується Міжнародний день бібліотек. Саме тоді будуть проведені масштабні заходи, приїдуть колеги з різних куточків країни, планується випуск кількох видань, присвячених історії бібліотеки.
«Відомості» вітають бібліотекарів із ювілеєм і бажають їм багато читачів, цікавих книжкових новинок і повернення шаленої любові до книжок нових поколінь.

Марта ЄЛІСЄЄВА

Фото: Юрій ПАВЛЕНКО

Комментариев нет:

Отправить комментарий