среда, 15 февраля 2017 г.

Новий закон розширив коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу

5 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про Вищу раду правосуддя». Про повідомив начальник Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області Олег Третьяк.

Насамперед, це внутрішньо переміщені особи та особи, які претендують на отримання такого статусу, а також особи, які претендують на отримання статусу ветерана війни, у тому числі учасника бойових дій.

Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їхнього соціального захисту, як це було раніше, а з будь-яких.

Також суттєво підвищується поріг малозабезпеченості для отримання доступу до безоплатної вторинної правової допомоги. По-перше, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї. По-друге, особа матиме таке право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів.

Леся КОВАЛЕНКО

Комментариев нет:

Отправить комментарий